arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۸۲۴۹
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۰ - ۲۷ آبان ۱۳۹۶

هشتمین شکایت آزارجنسی علیه جورج بوش پدر

یک زن مترجم از تجربه "تلخ" آزار جنسی خود از سوی جورج اچ. ‌دبلیو بوش در سال ۲۰۰۴ سخن گفته و فاش کرده که در آن سال در جریان یک جلسه رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، دو بار مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک زن مترجم از تجربه "تلخ" آزار جنسی خود از سوی جورج اچ. ‌دبلیو بوش در سال ۲۰۰۴ سخن گفته و فاش کرده که در آن سال در جریان یک جلسه رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، دو بار مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، این مترجم که نخواسته به علت حساسیت شغلی‌اش نامش فاش شود، می‌گوید در آن زمان که مصادف بود با اواخر دوره اول ریاست‌جمهوری جورج بوش پسر، در اسپانیا حزب خوزه زاپاترو به قدرت رسیده بود و اسپانیا به طور ناگهانی همه نیروهای خود را از عراق فراخوانده بود که این مساله باعث کدورت میان کاخ‌سفید و دولت اسپانیا شده بود.

آن طور که این مترجم می‌گوید در چنین ایامی، بوش پدر برای شکار به اسپانیا سفر کرده بوده و او به همراه هیاتی از سوی خوزه بونو مارتینز، وزیر دفاع وقت اسپانیا، برای اهدای هدیه(دو قبضه تفنگ شکاری) به محل اقامت رئیس جمهور اسبق آمریکا رفته بود.

اگر چه این زن مترجم محتوای این جلسه را به دلیل "محرمانه بودن" فاش نکرده اما گزارش‌های رسانه‌ها نشان می‌دهد که وزیر دفاع اسپانیا با ارسال این هدایا برای بوش پدر امیدوار به وساطت او برای بهبود روابط میان مادرید و واشنگتن بوده است.

به گزارش بی.بی.سی، در جریان این دیدار بوده که به گفته این زن مترجم، در پایان جلسه جورج بوش پدر اصرار می‌کند که او هم برای گرفتن عکس یادگاری در کنارش بایستد؛ کاری که به گفته این زن مترجم "مرسوم" نبود.

این زن گفت: ابتدا فکر کردم اشتباهی بدن مرا لمس می‌کند اما وقتی برای بار دوم این کار را کرد فهمیدم که عمدی در کار است.

این مترجم، هشتمین زنی است که جورج بوش پدر را به آزار جنسی متهم می‌کند.

داستان این زن مترجم بسیار مشابه دیگر اتهام‌هایی است که در چند هفته گذشته علیه جورج بوش پدر طرح شده و در تمامی آنها زنان از "لمس بدون اجازه و نامناسب بدن‌شان" توسط رئیس جمهور سابق آمریکا شکایت کرده‌اند.

چند روز پیش هم زنی به نام رازلین کاریگن به مجله تایم گفته بود در سال ۲۰۰۳ و زمانی که او تنها ۱۶ سال داشته، جورج بوش پدر بدن او را به "نحو ناشایستی" لمس کرده است.

روز پنجشنبه هم شبکه خبری سی‌ان‌ان داستان زن ۵۵ ساله‌ای را گزارش کرد که می‌گفت جورج بوش پدر در سال ۱۹۹۲ به طور "نامناسبی" بدن او را لمس کرده است.

ماه گذشته(اکتبر)، سخنگوی رئیس‌جمهور سابق آمریکا، جیم مک‌گرتث، رسما پذیرفت که جورج بوش پدر "عادت دست زدن به بدن زنان" را داشته و البته "نیت" او از این کار "آزار دادن افراد" نبوده است.

مک‌گرتث در آن بیانیه، بیماری و کهولت سن بوش پدر و نشستن او روی ویلچر و افتادن دست او در هنگام عکس گرفتن را علت وقوع بعضی از این اتفاقات دانسته بود اما آن طور که این زن مترجم می‌گوید در هنگام عکس گرفتن بوش پدر کنار او ایستاده بود؛ مشابه عکسی که خانم کاریگن از آن سخن به میان آورده است.

جورج اچ دبلیو بوش از سال ۲۰۱۲ شروع به استفاده از ویلچر کرده است.

این مترجم گفت: در آن هنگام او روی ویلچر نبود. ما در مقابل یک شومینه ایستاده بودیم. من بیشتر از آن که ناراحت شده باشم، عصبانی بودم. از این که نمی‌توانم لب به اعتراض باز کنم. در آن زمان به خودم می‌گفتم او این کار را کرد چون می‌داند که من نمی‌توانم دهانم را باز کنم. من چگونه می‌توانستم در آن لحظه در حضور وزیر دفاع لب به اعتراض باز کنم؛ در فضایی که جلسه سنگین بود و به علت فراخوانی سربازان اسپانیایی از عراق، رابطه میان کاخ‌سفید و دولت سوسیالیست حاکم تیره شده بود.

برچسب ها: جورج بوش
نظرات بینندگان