arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۸۳۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۹ - ۲۷ آبان ۱۳۹۶

تاج: امیدواریم میزبانی از عرب‌ها رای بیاورد/ تیم ملی ۴۰ روز قبل از جام‌جهانی به روسیه می‌رود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس فدراسیون فوتبال گفت: کمپی در روسیه انتخاب کردیم که قرار است بین ۳۲ تا ۴۰ روز قبل از جام جهانی آنجا اردوی تدارکاتی داشته باشیم.

پس از جلسه مشترک مدیران سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتور سازی با وزیر ورزش و جوانان گفت: برای حضور قدرتمندانه مجموعه فوتبال کشور در جام باشگاه‌های آسیا، جلسه‌ای توسط وزیر محترم ورزش پیش بینی شد که بسیار مفید بود و همه اعضا متفق‌القول بودند که حفظ شأن و اعتبار فوتبال ملی وظیفه همه است.

مهدی تاج افزود: فیفا اشاره مستقیمی به درآمدها و تناسب آن با هزینه‌ها دارد که تعهدات اخلاقی و تجاری باشگاه‌ها را در این خصوص بررسی می‌کند. امروز در خصوص درآمد این سه باشگاه و همچنین کل باشگاه‌های لیگ صحبت کردیم که باید مدیریتی روی بخش درآمدها و هزینه‌های آنها انجام شود. نظر وزیر ورزش هم این بود که تمام حقوق بازیکنان توسط این باشگاه‌ها باید پرداخت شود که حرف درستی است.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: باشگاه‌ها با همه بازیکنان باید برای چگونگی پرداخت حقوقشان وارد مذاکره شوند. این موارد به چهار دسته تقسیم شدند که یک دسته آن به کمیته بدوی مربوط می‌شود. بعضی از این موارد در کمیسیون ماده ۵۱ بررسی مجدد می‌شود و بعضی دیگر در کمیته تعیین وضعیت بازیکنان بررسی می‌شود که باشگاه‌ها آن‌جا مقدار قابل توجهی پول گذاشتند تا هروقت کمیته تعیین وضعیت به نتیجه رسید مطالبات بازیکنان از همان وجه پرداخت شود. خوشبختانه پس از راستی‌آزمایی که انجام دادیم مشخص شد که هیچ‌کدام از این باشگاه‌ها در فیفا پرونده‌ای ندارند که مسئول صحت و سقم این اطلاعات، خود باشگاه‌ها هستند.

تاج در خصوص بدهی‌های باشگاه‌ها گفت: تراکتورسازی حدود ۳ میلیارد بدهی دارد که در حال بررسی در دادگاه CAS بوده و هنوز به فیفا نرسیده است. در خصوص پرسپولیس و استقلال هم یکی دو تا پرونده الان در همین دادگاه بررسی می‌شود. هرچند در داخل کشور پرونده‌های متعددی داریم. باشگاه‌ها مکلف هستند تمام بدهی‌های بازیکنان را که در ماده ۵۱ و تعیین وضعیت شده‌اند در مدت محدودی پرداخت کنند.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص میزبانی از عربستانی‌ها در مسابقات باشگاه‌های آسیا هم گفت: پنج‌شنبه جلسه کمیته مسابقات AFC برگزار می‌شود و ما امیدواریم میزبانی ما در مقابل تیم‌های عربستانی رای بیاورد و برعکس.

وی ادامه داد : الان امارات و قطر هم وارد این ماجرا شده‌اند و میانگین تماشاگر AFC از ۱۷ هزار نفر به ۴۰۰۰ نفر رسیده که اصلا اتفاق خوبی نیست. بازی نکردن استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی در خانه خود باعث کاهش تماشاگر و میزان درآمد نیز شده است.

تاج گفت : چهار کشور ایران، عربستان، امارات و قطر ۱۵ نماینده در فوتبال آسیا دارند که اگر این‌ها نخواهند در زمین یکدیگر با هم بازی کنند، ۲۵ بازی نباید انجام شود که جبران درآمد آن برای AFC بسیار سخت است.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ما آمادگی میزبانی را به صورت کامل داریم و باید تلاش کنیم با یک برنامه‌ریزی مدون این مشکل حل شود. ضمن این که در جلسه روز پنج‌شنبه ما و سه کشور دیگر که ذی‌نفع هستند حق رای ندارند.

تاج در خصوص ادامه روند آماده سازی تیم ملی فوتبال برای جام جهانی گفت: در تلاشیم برای سوم و هفتم فروردین دو بازی تدارکاتی خوب در فیفا دی داشته باشیم. ما کمپی در روسیه انتخاب کردیم که قرار است بین ۳۲ تا ۴۰ روز قبل از جام جهانی آن‌جا اردوی تدارکاتی داشته باشیم که روزی ۵۰ هزار دلار هزینه آن است.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص زلزله غرب کشور گفت: تیم ملی فوتسال ما یک مسابقه با منتخب غرب کشور در سرپل ذهاب به نفع زلزله زدگان برگزار می‌کند. ضمن این که تاکنون چهار محموله از موارد ضروری و مورد نیاز به محل حادثه ارسال شده است.

نظرات بینندگان