arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۹۲۸۰
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۲ - ۰۲ آذر ۱۳۹۶

فریبا کوثری: ازدواج نکردنم دلایل مختلفی دارد که نمی گویم/ دلم نخواسته مادر شوم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به رسم چهارشنبه های «فرمول یک» تولد فریبا کوثری که متولد ۱ آذر ۱۳۴۵ در زاهدان است در این برنامه با اجرای سیدعلی ضیا برگزار شد.

برنامه «فرمول یک» در روز ۱ آذر میزبان فریبا کوثری بود. علی ضیاء مجری برنامه پیش از آغاز گفتگو با کوثری در سخنانی درباره مهمان هفته قبل؛ کودک کاری که برای درآمد ماهی ۳۵ هزار تومان در کوره آجرپزی کار می کند و بنا است ماهی یک میلیون تومان توسط یک خیر به او و خانواده اش اختصاص پیدا کند، توضیح داد و گفت: ما ۵۰۰ علی اصغر دیگر پیدا کرده ایم که اگر شما کمک کنید می توانیم کاری کنیم اینها حداقل اگر شده تا ۶ ماه دیگر که سال تحصیلی است، سرکار نروند.

در ادامه فریبا کوثری بیان کرد: امروز ۵۰ سالم تمام می شود و قطعا از این سال ها راضی بوده ام. سن یک عدد است و آدم نمی داند یک سال از زندگی اش کم شد یا یک سال زیاد شد اما خدا را شکر می کنم تا این سن سالم هستم، خانواده و دوستان خوبی دارم و شاید همه چیز بر وفق مرادم نبوده باشد اما زندگی خوبی داشته ام.

۴۰ تا ۵۰ سالگی سن ثبات و آرامش است

وی افزود: در ۲۰ تا ۳۰ سالگی انسان درگیر آرمان هایی برای زندگی است، فکر می کند همه دنیا دست او است و می تواند آن را تغییر دهد. ۳۰ تا ۴۰ زمان پختگی است و قدم های مان را باید برای ساختن زندگی مان برداریم اما در ۴۰ تا ۵۰ در شرایط سنی قرار می گیرید که همه چیز زندگی تان باید منظم شده باشد و به آرامش رسیده باشید؛ درس تان تمام شده باشد، شغل تان معلوم باشد، اگر دنبال خرید خانه بوده اید، خانه دار شده باشید و ...

ازدواج نکردنم دلایل مختلفی دارد که نمی گویم

این بازیگر درباره وضعیت تاهل خود گفت: ازدواج نکرده ام. این موضوع علل مختلفی دارد اما چون ممکن است بعد از برنامه در فضای مجازی حواشی پیش بیاید و من حوصله پاسخگویی ندارم، بگذارید از این سوال بگذریم.

کوثری درباره حواشی فضای مجازی اظهار کرد: متاسفانه ما به خودمان اجازه می دهیم دیگران را قضاوت کنیم اما اصلا در این جایگاه نیستیم. من هم سرو صدا و هیاهو را دور و برم دوست ندارم و فکر می کنم وقتم را باید برای چیزهای مهم تری در زندگی بگذارم.

در اولین کارم هم با شهلا ریاحی همبازی بودم

وی شایعه اختلاف اش با شاهرخ استخری و سیاوش خیرابی در سریال «دلنوازان» را تکذیب و تصریح کرد: وقتی بازیگران جدید می آیند، دلیلی ندارد با آنها برخوردی داشته باشیم. من هم یک روز جوان بودم و از جایی شروع کرده ام. در اولین کارم هم با شهلا ریاحی همبازی بودم. هیچوقت کسی جای آدم را تنگ نمی کند، ما هم از جایی شروع کرده ایم و قرار نیست تا ابد بمانیم.

بازیگر «مختارنامه» درباره تفاوت های جوان های دیروز و امروز گفت: جوان های گذشته ارزش و حرمت بیشتری برای افراد قائل بودند اما حالا برخی از جوان ها فکر می کنند فقط خودشان مهم هستند در حالی که رشته ما یک کار گروهی و درگیر بده و بستان است.

در حوزه زنان دغدغه داشتم برای همین سراغ اجرا رفتم

کوثری درباره تجربه مجری گری با برنامه «زنان قصه ما» توضیح داد: دغدغه های من آسیب های اجتماعی در حوزه زنان است و برای همین در این حوزه شغل اجرا را هم تجربه کرده ام. البته من خدمت شما و همه مجریان ارادت دارم و می دانم مجری باید حجمی از اطلاعات داشته باشد اما چون این قصه درباره زنان بود، احساس کردم من راحت تر می توانم با مهمانان ارتباط برقرار کنم.

وی در این باره که آیا دستمزد خیلی خوبی برای این کار گرفته، بیان کرد: من اعتقاد دارم کار خوب برای شما پول خوب می آورد. برای اجرا پول زیادی نگرفتم و دوست داشتم برای زنان برنامه اجرا کنم. بیشتر خانم هایی که ما با آنها در ارتباط بودیم، کسانی بودند که یا همسران شان فوت کرده بودند یا از شوهران شان جدا شده بودند، معضلات زنان امروز خیلی زیاد است. البته حسنی که تمام این خانم ها داشتند این بود که همگی به یک خودباوری برای اداره زندگی شان رسیده بودند.

برخورد برخی کاربران فضای مجازی آدم را بلاتکلیف می کند

این بازیگر در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه همانطور که همیشه دولت پشتیبانی مردم اش را داشته ما هم دوست داریم دولت مان مهربان تر باشد و از مردم حمایت کند، درباره زلزله کرمانشاه گفت: جمعی از هنرمندان وظیفه خود دانستیم که به کرمانشاه برویم و به مردم دلگرمی بدهیم و اگر کمکی از دستمان بربیاید انجام بدهیم. وقتی عکسی از این حضور در فضای مجازی می گذاریم بعضی تشکر می کنند و خیلی ها می گویند چرا ریا کردی، چرا عکس گذاشتی؟ آدم تکلیفش را نمی داند، برویم یک طور می گویند و نرویم طور دیگر.

گاهی فکر می کنم صفحه اجتماعی ام را ببندم

کوثری یادآور شد: شاید از هر ۱۰ فعالیت اجتماعی، عکس یکی از آنها را در فضای مجازی بگذاریم، فقط برای اینکه بگوییم ما هم حواسمان هست و در کنار مردم هستیم. گاهی فکر می کنم صفحه اجتماعی ام را ببندم، شاید ما استفاده از این فضا را یاد نگرفته ایم. اما بعد می گویم چرا به خاطر یک اقلیت این کار را انجام بدهم.

وی برای تولدش اینطور آرزو کرد: آرزو می کنم در کارم موفق تر باشم.

بازیگر «معصومیت از دست رفته» در پاسخ به اینکه آیا به اسکار فکر می کند، تصریح کرد: تا به حال سیمرغ هم نگرفته ام چه برسد به اسکار. کار سینمایی ندارم و به سیمرغ فکر نمی کنم.

کوثری ادامه داد: دلم می خواهد مادرم همیشه در کنارم باشد. خانواده خوبی دارم و قداست خانواده برایم اهمیت زیادی دارد. ممکن است بعضی ها فکر کنند سنتی هستم اما مهم نیست.

هیچوقت دلم نخواسته مادر شوم

وی در پاسخ به این پرسش ضیاء که آیا دلش نخواسته مادر باشد، گفت: هیچوقت دلم نخواسته مادر شوم، این را از صمیم قلب می گویم چون با تفکراتی بزرگ شده ام که فکر می کنم اگر فرزند داشتم مادر سختگیری می شدم. خودم هم مادر سختگیری داشتم، مثلا می گفت فلان ساعت باید خانه باشی، با فلانی نباید دوست شوی و ... البته ما که اصلا بیرون نمی رفتیم که بخواهیم ساعت خاصی خانه باشیم.

مادرم را بعد از خدا می پرستم

این هنرمند افزود: مادر من یکی از بهترین زنان دنیا است، دست و پایش را می بوسم و فکر می کنم بعد از خدا تنها چیزی هست که در دنیا دارم و می پرستمش. ممکن است زمانی عصبانی شده باشم اما هیچوقت مادرم را اذیت نکرده ام. مادر من آنقدر مهربان است که نمی دانید. شاید سالها پیش با او قهر کرده باشم اما یادم نمی آید.

وی همچنین بیان کرد: اختلاف سنی من و مادرم هم خیلی کم است و ۱۵ سال اختلاف داریم. انگار او یک دوست و رفیق برای من است.

کوثری در پایان و پس از بریدن کیک تولدش، با بیان اینکه همیشه فکر می کنم ۳۰ ساله هستم و باید فعالیت و تلاش کنم، خطاب به مردم گفت: از شما متشکرم که در فضای مجازی تبریک هایتان را می بینم. عذرخواهی می کنم که نمی توانم جواب تک تکتان را بدهم. دست همه تان را می بوسم و امیدوارم خوشبخت باشید. همچنین خداراشکر می کنم که سالم هستم، خداراشکر می کنم در این سن هستم و خیلی ها دوست داشتند به این سن برسند اما نرسیدند. هرچه دوست دارید انجام بدهید و به علاقه خودتان توجه کنید.

«فرمول یک» با اجرای سیدعلی ضیاء به تهیه کنندگی افشین حسین خانی، شنبه تا چهارشنبه ها پس از اذان مغرب از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

نظرات بینندگان