arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۹۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۷ - ۰۲ آذر ۱۳۹۶

درخواست دیه برای جنایت فاش نشده

خانواده مرد جوان بعد از گذشت هشت سال از قتل فرزندشان و پیدا نشدن قاتل درخواست دیه از بیت‌المال کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خانواده مرد جوان بعد از گذشت هشت سال از قتل فرزندشان و پیدا نشدن قاتل درخواست دیه از بیت‌المال کردند.

به گزارش انتخاب به نقل از جام‌جم، ۲۴ اردیبهشت سال ۸۸ مردی با حضور در پلیس آگاهی تهران از قتل پسر جوانش خبر داد. شاکی به افسر تحقیق گفت: «پسرم اعتیاد داشت. او شامگاه ۲۰ اردیبهشت برای انجام کاری از خانه بیرون رفت، اما دیگر بازنگشت. ساعاتی بعد فردی با ما تماس گرفت و از زخمی شدن او در محله فرحزاد خبر داد. خودمان را به آنجا رساندیم و پسرم را غرق در خون یافتیم. او را به بیمارستان میلاد منتقل کردیم. پسرم به برادرش و همسر خودش گفته بود مردی به نام «هادی» معروف به «شاهین» این بلا را سرش آورده است. او سه روز در کما بود تا این که فوت کرد.»

سرانجام «هادی» تنها مظنون پرونده بازداشت شد. او در بازجویی پلیسی مدعی شد افراد دیگری دست به این جنایت زده‌اند و او در این ماجرا نقشی نداشته است. فقط مواد مخدر خرید و فروش می‌کند.

هادی اوایل آبان سال ۹۲ به اتهام قتل محاکمه شد. او در جلسه دادگاه نیز منکر جنایت شد و گفته‌های پیشین خود را تکرار کرد. این در حالی بود که خانواده مقتول نتوانستند شاهدانی را به دادگاه معرفی کنند که شهادتی بر قاتل بودن متهم پرونده بدهند، لذا قضات دادگاه متهم را از اتهام قتل تبرئه کردند.

دیروز خانواده مقتول با حضور نزد سجاد منافی آذر بازپرس شعبه سوم جنایی درخواست کردند با توجه به این که هشت سال از جنایت گذشته و قاتل شناسایی نشده، از بیت‌المال به آنها دیه پرداخت شود بنابراین قرار شد بعد از هماهنگی قضایی، پرونده به دادگاه کیفری ارسال شود تا به این خانواده دیه پرداخت شود.

نظرات بینندگان