arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۹۴۹۹
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۷ - ۰۳ آذر ۱۳۹۶

مجسمه پنج بازیگر پیشکسوت در شهرک سینمایی غزالی نصب می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیریت شهرک سینمایی غزالی که بسیاری از سینماگران آن را با عنوان شهرک علی حاتمی می‌شناسند، تصمیم گرفته که مجسمه‌ و تندیس‌های‌ پنج بازیگر پیشکسوت سینمای ایران که در سریال «هزاردستان» علی حاتمی هم نقش‌های اصلی را ایفا می‌کردند، در این شهرک نصب شود. قرار است مجسمه‌هایی از عزت الله انتظامی، جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز، علی نصیریان و زنده یاد داوود رشیدی در ستون های این مجتمع قرار گیرند.

به گزارش انتخاب، شهرک سینمایی غزالی که در آن بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های تاریخی از جمله «امام علی»، «مریم مقدس»، «شهرزاد» و... جلوی دروبین رفته، توسط علی حاتمی و برای سریال «هزار دستان» ساخته شده بود. حال مدیریت شهرک سینمایی غزالی دستور داده مجسمه های پنج تن از بازیگران پیشکسوت‌ سینمای ایران و سریال «هزار دستان» را برای نصب در محوطه این مجموعه ساخته شود.

مجسمه پنج بازیگر پیشکسوت در شهرک سینمایی غزالی نصب می‌شود

جمشید مشایخی بازیگر معتبر سینما و تئاتر که در سریال «هزار داستان» نیز حضور داشت در سخنان کوتاهی درباره حاتمی و شهرک سینمایی به مهر گفت: «خدا رحمت کند علی حاتمی را که پایه گذار این شهرک بود و زحمت زیادی کشید و بسیار هم ایستادگی کرد تا شهرک باقی بماند.خانم ستاره ادیبی با من تماس گرفت و درباره این پروژه توضیح داد که می خواهد مجسمه هایی از من و چند نفر از هم دوره ای های من بسازد.»

این بازیگر کهنه‌کار سینما و تلویزیون ایران با اشاره به همکاری خود با علی حاتمی در سریال «هزار دستان» عنوان کرد: «سال ۵۸ بود که علی حاتمی مرا برای کار در سریال «هزار دستان» دعوت و حتی درباره شخصیت ها با من مشورت می کرد. این سریال در ابتدا قرار بود «جاده ابریشم» نام داشته باشد اما چون قبلا از این اسم استفاده شده بود «هزار دستان» نامگذاری شد.»

ستاره ادیبی مجسمه ساز نیز درباره پروژه ای که بر عهده دارد توضیح داد: «از طرف کمال فیض آبادی مدیرعامل شهرک غزالی به من پیشنهاد شد که مجسمه پنج تن از مشاهیر سریال «هزار داستان» را بسازم. بنابراین پنج مجسمه پرتره از جمشید مشایخی، علی نصیریان، عزت الله انتظامی، داوود رشیدی و محمدعلی کشاورز ساخته شد.

او درباره نوع این تندیس‌ها گفت: «مدل سازی مجسمه ها گل بوده و مجسمه ها به صورت فایبرگلاس نصب می شود. حدود ۱۰ ماه ساخت این مجسمه ها طول کشید که نهایتا تا ۱۵ روز دیگر آماده می شود و در شهرک رونمایی خواهد شد.»

نظرات بینندگان