arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۹۷۶۴
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۰ - ۰۵ آذر ۱۳۹۶

آذری جهرمی: انحصار مخابرات در فروش اینترنت روی سیم و فیبر نوری رفع شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آذری جهرمی: انحصار مخابرات در فروش اینترنت روی سیم و فیبر نوری رفع شد

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت:مدیرعامل مخابرات ایران خبر رفع انحصار فروش اینترنت برای خطوط PCM* و ONU* و اجرای بخشی از مصوبه 253 کمیسیون تنظیم مقررات را اعلام کرد.

محمد جواد آذری جهرمی در صفحه توئیتر خود نوشت: مدیرعامل مخابرات ایران خبر رفع انحصار فروش اینترنت برای خطوط PCM و ONU و اجرای بخشی از مصوبه 253 کمیسیون تنظیم مقررات را اعلام کرد؛ پیشتر مشترکان این خطوط تنها قابلیت دریافت سرویس از مخابرات ایران را داشتند و اکنون امکان ارائه سرویس برای سایر شرکتها نیز فراهم شده است.

خطوط PCM
PCM مخفف عبارت Pulse Code Modulation و به معنی مدولاسیون پالس است و با این روش امکان انتقال چند خط تلفن روی یک سیم تلفن محقق می شود.
خطوط PCM با قرار گرفتن چند خط روی یک خط از مخابرات تا مشترک موجب می شود ظرفیت بیشتری از خطوط را بتوان روی یک یا دو زوج سیم انتقال داد و در نهایت در سمت مشترک با استفاده از یک دستگاه PCM خطوط را به صورت مجزا در اختیار مشترکان قرار داد.

خطوط فیبر یا ONU
زمانی که به متقاضی گفته می شود خط آنها به دلیل مشکل فیبر یا ONU امکان برقراری سرویس اینترنت پر سرعت را ندارد، متعجب می شوند! در حالی که انتظار آن را دارند که خط آنها امکانات بیشتری داشته باشد. اشکال آنجاست که مخابرات از یک رشته فیبر نوری برای ارایه خط تلفن به کاربران بسیاری اقدام می کند و اینجاست که امکانات بسیار زیاد فیبر نوری به دلیل به اشتراک گذاری امکانات آن، امکان انتقال اینترنت پر سرعت را ندارد.

نظرات بینندگان