arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۹۸۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۹ - ۰۵ آذر ۱۳۹۶

توصیه طلایی محققان به افرادی که دنبال کاهش وزن هستند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که ورزش کردن به تنهایی نمی‌تواند موجب کاهش وزن افراد شود و برای کاهش وزن باید در کنار ورزش رژیم غذایی مناسبی در پیش گرفته شود.

یافته‌های محققان نشان می‌دهد که برای کاهش وزن ورزش به تنهایی جوابگو نیست.

تحقیقات گروهی از محققان انگلیسی نشان می‌دهد که نداشتن رژیم غذایی مناسب در کنار ورزش کردن می‌تواند اثر مفید تحرک بدنی را خنثی کند.

به گفته این محققان، این مسئله حداقل درباره زنان به طور کلی صادق است چرا که نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که زنانی که در هفته سه روز را به ورزش می‌پردازند اما رژیم غذایی آنها همچنان به شکل قبل است موفق به کاستن از وزن خود نمی‌شوند.

محققان در این بررسی، تعدادی از زنان را به دو گروه تقسیم کردند؛ گروه اول شامل 34 زن 18 تا 32 ساله بود که از آنها خواسته شد به مدت 4 هفته و هر هفته 3 روز ورزش کنند و گروه دوم شامل 36 زن در رده سنی مشابه بودند که از آنها خواسته شد به مدت 8 هفته و هر هفته سه روز ورزش کنند.

نکته قابل توجه در این بین عدم کاهش وزن در میان زنان هر دو گروه بود البته ورزش موجب افزایش حجم عضلانی در برخی از این زنان شده بود.

نتایج این بررسی نشان می‌دهد که ورزش کردن به تنهایی نمی‌تواند موجب کاهش وزن افراد شود و برای کاهش وزن باید در کنار ورزش رژیم غذایی مناسبی در پیش گرفته شود.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان