arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۹۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۱ - ۰۶ آذر ۱۳۹۶

قشقاوی: سالانه یک سوم زندانیان ایرانی در دیگر کشورها آزاد یا منتقل می‌شوند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون امور کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه گفت: براساس آمارها، هرساله یک سوم ایرانیان زندانی در دیگر کشورهای دنیا، آزاد یا منتقل می شوند.

حسن قشقاوی روز دوشنبه در گفت و گوی با ایرنا، درباره تبادل زندانیان با دیگر کشورها افزود: براساس موافقت نامه با دیگر کشورها موضوع انتقال محکومان، استرداد مجرمان و معاضدت قضایی در امور مدنی و کیفری انجام می شود.

وی با بیان اینکه حدود سه هزار زندانی در سراسر جهان داریم، اظهارداشت: روند تبادل و انتقال ایرانیان زندانی در نقاط مختلف جهان، همچنان ادامه دارد.

** ساختار جدید وزارت امور خارجه به زودی عملیاتی می شود

قشقاوی درباره ساختار جدید وزارت امور خارجه و اینکه آیا این ساختار به تایید سازمان امور اداری و استخدامی رسیده است یا نه، گفت: بله به تایید این سازمان رسیده و به زودی عملیاتی نیز خواهد شد و همه مقدمات برای اجرای ساختار جدید وزارت خارجه فراهم شده است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود احکام معاونان جدید وزارت امور خارجه در این هفته امضا می شود، نیز اظهار داشت: من دقیقا اطلاع ندارم این هفته باشد یا نه؛ اما آنچه که مسلم است اگر این موضوع مطرح باشد، ممکن است در آینده تغییراتی در حوزه معاونت ها ایجاد شود؛ البته اینکه گفته شده حتما هفته آینده یا این هفته است چیزی نشنیده ام.

نظرات بینندگان