arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۸۲۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۲ - ۱۸ آذر ۱۳۹۶

معاون جلیلی: تکرار برجام به برنامه «نفت در برابر غذا» منجر می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تکرار برجام در حوزه های دیگر منجر به برنامه نفت در برابر غذا می‌شود.

علی باقری معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی در سفر به استان لرستان، در دانشگاه های لرستان و آزاد خرم آباد به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی ابتدا در جمع دانشجویان دانشگاه لرستان حاضر شد و گفت: غربگرایان که توسعه اقتصادی را در گرو لطف و کمک بیگانگان میسر می دانند، با شعار تعامل با بیگانگان می خواهند پوششی ظاهرفریب برای وادادگی فکری خود که «توسعه» را صرفاً در گرو «وابستگی» امکانپذیر می داند، ایجاد کنند.

باقری افزود: بر مبنای همین تفکر نیز بود که با وادادگی هسته ای در مقابل زیاده خواهی های دشمنان، تصور می شد نظر مثبت آنها جلب شده و ترغیب می شوند تا سرمایه و فناوری را در اختیار ایران قرار دهند، اما همانگونه که بارها رهبر انقلاب اسلامی فرمودند مشکل امریکا با «ایران هسته ای» نیست، بلکه مشکل اصلی آنها «ایران اسلامی» و «ایران مستقل» است و اگر با ایران هسته ای هم مقابله می کنند به خاطر این است که این توانمندی برآمده از روحیه خودباوری و اعتماد به نفس ملی و در یک کلام انقلابی گری است که محصول ایران اسلامی و ایران مستقل است.

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای سابق تاکید کرد: تنها عامل پیشرفت کشور در سایه ی استقلال، تفکر انقلابی است. توانمندی های هسته ای و قدرت موشکی ایران نه تنها ناشی از تعامل با بیگانگان نبوده است، بلکه در حالی که قدرت ها با استفاده از همه ی ابزارها و ظرفیت ها تلاش کردند تا ملت ایران را از دسترسی به هرگونه تجهیزات و فناوری لازم محروم کنند، اما اتکا به ظرفیت های داخلی در پرتو تفکر دینی و با تمسک به روحیه ی انقلابی چنان قدرتی به جوانان مؤمن ایرانی اعطا کرد که نه تنها هیچ تحریم و تهدیدی نتوانست آنها را از مسیر پیشرفت بازدارد، بلکه امید و نشاط و بالندگی را به روح و قلب جوانان ایرانی دمید و عزم آنها را برای تحقق پیشرفت عینی و ملموس ایران اسلامی در عرصه های مختلف از جمله هسته ای و موشکی جزم کرد و آنها این افتخار را برای ملت ایران به ارمغان آوردند که ایران از جمله قدرتهای برتر هسته ای و موشکی جهان بشود.

باقری ادامه داد: در شرایطی که جوانان مؤمن و انقلابی با دست خالی و با اتکا به توانمندی های داخلی و با روحیه ی انقلابی توانستند پیشرفت بدون اتکا به بیگانگان را محقق نمایند، اما غربگرایان که هیچ عرضه ای برای کمک به پیشرفت ایران اسلامی ندارند، همه ی همّ و غمّ خود را بر روی نابودی پیشرفت هایی متمرکز کرده اند که جوانان مؤمن و انقلابی ایران عزیز به وجود آورده اند تا القا کنند که توسعه بدون وابستگی امکانپذیر نیست.

وی افزود: از این رو غربگرایان شایسته ی کسب «جایزه ی تمشک طلایی» به دلیل نقش بی بدیل شان برای انهدام دستاوردهای پیشرفت ملت ایران هستند.

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: تنها سهم غربگرایان در فناوری هسته ای ایران، ساختن بهترین نوع بتن برای انهدام قلب راکتور آب سنگین اراک و پر کردن قلب تپنده ی هسته ای ایران با بتن است. آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بر درست و کامل بودن کار غربگرایان صحه گذاشته و رسماً مرگ نهایی و ابدی این قلب را تأیید کرده است.

باقری گفت: تاریخ شهادت خواهد داد نقشی که غربگرایان در سرکوب استعدادهای خلاق جوانان ایرانی داشته و دارند، خود غربی ها ندارند.

وی افزود: خطر غربگرایان بسیار بیشتر از خطر خود غربی ها است، چراکه غربی ها به طور علنی در جایگاه دشمن در مقابل ملت ما ایستاده اند و طبیعی است در مسیر پیشرفت ملت ایران مانع تراشی کنند، اما روشنفکرنماها در نقش خودی و با پوششِ ظاهرفریبِ تعامل با بیگانگان، محرومیت ملت ایران از حقوق بدیهی خود در عرصه های علمی، سیاسی، اقتصادی و نظامی را به عنوان هزینه ی پذیرش ایران در جامعه بین المللی قلمداد نموده و تحمیل محدودیت نسبت به توانمندی های ملت ایران در عرصه های گوناگون را بهای تعامل با بیگانگان وانمود می کنند.

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای سابق تاکید کرد: آنها آن قدر پُر رو هستند که با وجود سلب ابدی ده ها حق هسته ای از ملت ایران و اِعمال ده ها محدودیت بر فعالیت های هسته ای ایران و در شرایطی که دانشجوی ایرانی حتی از حق فکرکردن آزاد هم محروم شده است، باز هم ادعا می کنند «ما چیزی را از دست نداده ایم» و «صنعت هسته ای با قدرت و قوت بهتر از گذشته در حال پیش رفتن است».

باقری گفت: غربگرایان به جای پاسخگویی درباره ی نتایج و دستاوردهای برجامِ هسته ای با کمال پُررویی به دنبال تحمیل برجام های دیگر بر ملت ایران هستند و امروز باید پاسخ دهند که چند برجام دیگر نیاز است تا زیاده خواهی و افزون طلبی رژیم امریکا تمام شود؟ چند دستاورد دیگر که محصول ابتکار، خلاقیت و توانمندی جوانان مؤمن ایرانی است، باید با بتن نابود شود تا سلطه گری رژیم امریکا پایان یابد؟

وی افزود: غربگرایان باید پاسخ دهند که چند حق مسلم دیگر باید تا ابد از نسل ایران و ایرانی سلب شود تا خود برتربینی رژیم امریکا پایان یابد؟ چند بار دیگر باید سر ملت ایران کلاه گذاشته شود تا خوی استکباری رژیم امریکا تمام شود؟

باقری در پایان تاکید کرد: با تفکر غربگرایان که برای جلب نظر دشمنان مصمم به واگذاری حقوق ملت ایران و نابودی دستاوردهای حاصل از تلاش جوانان مؤمن ایرانی هستند، سرانجام کشور در بهترین وضعیت، پذیرش برنامه ی نفت در قبال دریافت غذا از بیگانگان خواهد بود.

باقری همچنین در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد لرستان نیز حاضر شد و گفت: غربگرایان «پیشرفت» را فقط در سایه ی لطف و همکاری بیگانگان ممکن دانسته و «تعامل» با بیگانه را فقط با تأمین مطالبات بیگانگان و صرف نظر از مؤلفه های قدرت ملی میسر دانسته و «مذاکره» را تنها گزینه دیپلماسی قلمداد می کنند. در حالی که انقلابی ها ثابت کردند پیشرفت های هسته ای و موشکی که ایران را در ردیف چند کشور برتر جهان قرار داد، در شرایطی حاصل شد که قدرت های جهانی ملت ایران را در این دو زمینه تحریم کرده بودند.

وی افزود: انقلابی ها با به کارگیری ظرفیت های نظامی و سیاسی روسیه برای مقابله با تروریست ها در سوریه ثابت کردند نه تنها نیازی به واگذاری مؤلفه های قدرت ملی برای جلب همکاری بیگانگان نیست، بلکه اگر هوشمندی برآمده از تفکر دینی و روحیه ی انقلابی باشد، می توان از طریق تعامل و مذاکره هم بر مؤلفه های قدرت ملی افزود و هم مطالبات غیرمنطقی بیگانگان را اجابت نکرد.

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای سابق تاکید کرد: از منظر غربگرایان تعامل با بیگانگان جز با صرف نظر کردن از مؤلفه های قدرت ملی میسر نیست، در حالی که تفکر انقلابی ثابت کرده اگر خداباوری، خودباوری و دشمن باوری (باور به وجود دشمن) ملکه ی ذهنی دولتمردان باشد، تعامل با دیگران هم می تواند زمینه ساز افزایش و تحکیم عناصر قدرت ملی شود همانگونه که سردار سلیمانی از ظرفیت روسیه برای پیشبرد اهداف و سیاست های جمهوری اسلامی ایران به بهترین وجه بهره برداری نمود.

باقری ادامه داد: از طنزهای جالب روزگار ما این است که غربگرایان که برای اثبات دیوانگی ترامپ به هزار و یک شاخص و معیار و دلیل متمسک می شوند، برای پیاده سازی سیاست ها و برنامه های همین دیوانه علیه ملت ایران نظریه پردازی کرده و نقش واسطه را برای تحقق اهداف و برنامه های رژیم امریکا در ایران بازی می کنند. امروز بر همه روشن است که ترامپِ دیوانه از ایران می خواهد که قدرت موشکی خود را کنار بگذارد، آن وقت روشنفکرنماهای وطنی نه تنها این اراجیف را مزخرفات یک دیوانه قلمداد نمی کنند، بلکه از آن حمایت کرده و برای تحمیل گنده گویی های ترامپِ دیوانه بر ملت ایران، نظریه پردازی علمی هم می کنند!

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: هر کسی که زمینه ساز اجرای سیاست ها و برنامه های خصمانه ی ترامپِ دیوانه علیه ملت ایران باشد، «دیوانه» است و اگر ادعای عقل کند، پس حتماً «مزدور دیوانه» است. از این رو کسانی که برای مذاکره ی موشکی نظریه پردازی کرده و یا بسترسازی می کنند، یا دیوانه هستند و یا مزدور دیوانه!

وی افزود: برخی فقط رژیم امریکا را بزک کرده و نقش تطهیر آن از زشتی ها و پلشتی ها را بازی می کنند. در حالی که رهبر انقلاب اسلامی اوباما را نیزنگ باز و فریب کار قلمداد نموده و تصریح فرمودند که «امریکای اوباما» با پوشیدن دستکش مخلمی می خواهد پنجه ی چدنی این رژیم را بپوشاند، عده ای او را «رئیس جمهور بسیار مؤدب» خطاب کرده و عملاً تلاش می کردند تا دستکش مخملی را واقعیت امریکا جلوه داده و از این طریق اذهان مردم را از واقعیت جنایتکار و متجاوز این رژیم منحرف نمایند.

باقری گفت: از سوی دیگر در شرایطی که ترامپ با گفتار و رفتار وحشیانه، واقعیت امریکا را به همگان نشان داده تا جایی که رهبر انقلاب اسلامی نیز تصریح کردند «ما از این آقایی که تازه آمده متشکریم و تشکر ما به خاطر این است که چهره ی واقعی امریکا را نشان داد»، عده ای روی عدم تعادل شخصیِ او تمرکز نموده و تلاش می کنند تا القا کنند که ترامپ دیوانه ای است که در حاکمیت امریکا جایگاهی نداشته و این رفتارها مربوط به رژیم امریکا نیست، بلکه منبعث از یک فردِ دیوانه است که در ساختار رژیم امریکا هم منزوی است تا از این طریق باز هم به دروغ رژیم امریکا را نزد افکار عمومی موجه، معقول، منطقی و طرف تعامل جلوه دهند و توجیه لازم برای استمرار مسیر سازش با این رژیم را داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ایام مربوط به روز دانشجو تصریح کرد: برخی تلاش دارند تا روز ۱۶ آذر را از ماهیت اصلی خود که «دشمن باوری» و «استکبارستیزی» است، منحرف کرده و صرفاً با اکتفا به «درود و سلام به سه شهید اهورایی»، ۱۶ آذر به آیین بزرگداشت بی خاصیت تبدیل نموده و خاطره ی جنبش دانشجویی را از انقلابی گری پاک کنند. برخی دیگر نیز درصدد هستند تا جنبش دانشجویی را که افتخار سردمداری مبارزه با سلطه ی سلطه گران دارد به دانشجویان پیروِ دلخستگان از مبارزه تبدیل نمایند.

باقری در پایان گفت: غربزدگان می خواهند پرچم چالش با امریکا را از دانشجویان گرفته و آنها را وادار به نقش آفرینی در زیر پرچم سازش با امریکا نمایند، غافل از آن که هویت دانشجوی ایرانی در سازش ناپذیری با دشمنان و چالش گری با سلطه گران است.

منبع: مهر
نظرات بینندگان