arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۸۲۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۳ - ۲۱ آذر ۱۳۹۶

پنجعلی: دولتی بودن بزرگترین مشکل فوتبال ایران است/بیرانوند بهترین بازیکن لیگ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

'محمد پنجعلی' کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس، گفت: دولتی بودن به باشگاه های بزرگ فوتبال ایران آسیب زده و باید هرچه سریعتر فکری به حال این مساله کرد.

کاپیتان اسبق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا، در خصوص نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال، گفت: مسابقات خوبی در نیم فصل اول برگزار و خوشبختانه پرسپولیس هم با اقتدار قهرمان نیم فصل شد.

وی ادامه داد: پرسپولیس با وجود تغییرات زیاد در این فصل بهتر از سال گذشته عمل کرد و همه اینها را مدیون «برانکو ایوانکوویچ» سرمربی تیم هستیم.

کاپیتان اسبق تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: اصلی ترین دلیل موفقیت پرسپولیس این است که تمام بازیکنان برانکو را دوست دارند و به او اعتماد کامل کرده اند و این مساله در موفقیت هر تیمی بیشترین نقش را خواهد داشت.

وی در خصوص وضعیت تیم استقلال، اظهار کرد: استقلال با تغییر مربی شوک خوبی را تجربه کرد و توانسته روند رو به رشدی را طی کند.

«وینفرد شفر» تغییرات خوبی در استقلال ایجاد کرده اما هنوز شناخت خوبی روی بازیکنان ندارد.

پنجعلی در رابطه با مدعی اصلی قهرمانی لیگ امسال، گفت: اکثر طرفداران فوتبال حتی هواداران استقلال در این فصل، پرسپولیس را مدعی اصلی قهرمانی می دانند و انصافا هم لایق ترین تیم برای قهرمانی پرسپولیس است.

وی در خصوص پدیده لیگ امسال، گفت: «علی علیپور» شاید چند فصلی است برای پرسپولیس به میدان می رود اما او امسال پدیده واقعی لیگ ما به حساب می آید. در خصوص بهترین بازیکن هم «علیرضا بیرانوند» را انتخاب می کنم و مطمئن باشید کی روش هم بی دلیل به او اعتماد نکرده است.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص حواشی بیرانوند طی ماه های گذشته، اظهار کرد: این مساله به خاطر کم تجربه بودن او است، اما انصافا از نظر عملکرد فنی در 10 سال اخیر فوتبال ایران دروازه بانی مانند او ندیده است. امیدوارم این بازیکن که بسیار خوش قلب و ساده است دیگر اسیر حواشی نشود.

پنجعلی در رابطه با عملکرد سپاهان، گفت: تیم های پرهوادار همیشه با حاشیه روبه رو هستند و متاسفانه سپاهان در برخی روزها نتوانست حواشی خود را کنترل کند و این مساله به آنها آسیب زد.

وی افزود: یکی دیگر از دلایل افت تیم هایی چون سپاهان، ذوب آهن و تراکتورسازی و حتی استقلال دولتی بودن باشگاه ها است و مطمئن باشید اگر این تیم ها خصوص بود شرایط مدیریت آنها کاملا متفاوت و هواداران نیز همدل تر بودند.

پنجعلی، افزود: بزرگترین مشکل ایران در سال های اخیر دولتی بودن فوتبال است و تا روزی که خصوصی نشویم شاهد پیشرفت هم نخواهیم بود.

تیم فوتبال پرسپولیس با 36 امتیاز توانست در پایان نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال در جایگاه اول لیگ قرار گیرد و پارس جنوبی جم و فولاد خوزستان در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان