arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۸۲۹۸۴
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۴ - ۲۲ آذر ۱۳۹۶

جنبش اپوزیسیون تغییر: اقلیم کردستان عراق به زودی شاهد اعتصابات گسترده خواهد بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک عضو شورای ملی جنبش اپوزیسیون تغییر در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که اقلیم ظرف روزهای آینده شاهد اعتصابات گسترده خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، کاروان هاشم، عضو شورای ملی جنبش تغییر اعلام کرد که اوضاع اقلیم در سایه رکود سیاسی کنونی غیرقابل تحمل شده است در حالی که جنبش تغییر تصمیم نهایی درخصوص بازگشت به سمت مخالفان را خواهد گرفت.

کاروان هاشم همچنین خاطرنشان کرد: قرار است که ظرف روزهای آینده تحصن‌های گسترده در مدارس و اداره‌های برخی مناطق اقلیم کردستان عراق آغاز شود. این اقدام نشانگر نارضایتی مردم این اقلیم است.

وی در ادامه افزود: دولت کنونی در ایفای وظایفش با شکست رو به رو شده و نمی‌تواند پاسخگوی خواسته‌های ضروری شهروندان باشد و دولت اقلیم کردستان عراق وارد مرحله‌ای شده که نمی‌تواند حقوق ماهانه کارمندانش را پرداخت کند.

این عضو شورای ملی جنبش تغییر تاکید کرد که رهبری جنبش تغییر شنبه جهت اتخاذ تصمیم نهایی در خصوص بازگشت به جبهه مخالفان نشستی تشکیل خواهد داد و اکثر اعضا از تصمیم رهبری برای موضع مخالفت‌ سیاسی حمایت می‌کنند.

وی همچنین تصریح کرد که در حال اعلام جنبش تغییر در راستای این که وارد جبهه مخالفان می‌شود رسما از ریاست پارلمان و دولت اقلیم کردستان عراق کناره‌گیری خواهد کرد.

هاشم تاکید کرد که هدف هر حزبی که وارد جبهه مخالفان می‌شود، براندازی دولت از طریق راهکارهای غیرنظامی است.

روابط میان دولت فدرال و اقلیم کردستان عراق پس از برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان در ۲۵ سپتامبر دچار تنش شده است.

نظرات بینندگان