arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۸۹۲۹۷
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۰ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۶

یک چهارم ریاست جمهوری‌ ترامپ در زمین گلف سپری شده

براساس آمارهای موجود، رئیس جمهوری آمریکا ۹۱ روز از ۳۶۴ روز فعالیتش در این سمت را در کلوپ گلف سپری کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

یک چهارم ریاست جمهوری‌ ترامپ در زمین گلف سپری شدهبراساس آمارهای موجود، رئیس جمهوری آمریکا ۹۱ روز از ۳۶۴ روز فعالیتش در این سمت را در کلوپ گلف سپری کرده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، به گفته کاخ سفید و گزارش‌های رسانه‌ای، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بیشتر به کلوپ گلف خودش در بدمینستر، نیوجرسی رفته که این میزان ۴۰ روز بوده است.

وی همچنین ۳۰ روز را در کلوپ بین‌المللی گلف در "وست پام بیچ" در فلوریدا گذرانده است.

این در حالی است که وی در اکتبر ۲۰۱۴ در توئیتی با انتقاد از گلف بازی کردن باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا نوشته بود: می‌توانید باور کنید با تمامی مشکلات و گرفتارهایی که آمریکا با آن روبروست، اوباما زمان زیادی را به بازی گلف می‌پردازد. این وضعیت بدتر از زمان جیمی کارتر است.

وی همچنین در کمپین انتخاباتی خود گفته بود: من برای مردم آمریکا روی کار می‌آیم. من وقت زیادی را صرف بازی گلف نمی‌کنم.

به گفته مارک کنولر، گزارشگر سی.بی.اس، اوباما در سال نخست ریاست جمهوری تنها ۲۶ بار گلف بازی کرده که در مدت هشت سال فعالیتش در مجموع ۳۳۳ روز می‌شود.

کاخ سفید به ندرت این مساله را تایید می‌کند که ترامپ در جریان بازدید از زمین گلف، بازی هم می‌کند و این بدین معناست که تعداد دورهایی که وی بازی می‌کند مشخص نیست.

مقام‌های کاخ سفید بیشتر تمایل دارند تا بگویند، ترامپ از بازی گلف برای مقاصد سیاسی و دیپلماتیک استفاده می‌کند؛ به طوری که سارا هاکبی، سخنگوی کاخ سفید اوایل ماه جاری میلادی مدعی شده بود که بازی گلف ترامپ به تعمیق روابط با اعضای کنگره کمک کرده است!

نظرات بینندگان