arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۸۹۴۱۹
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۸ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۶

صدور ۳۳ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور

رئیس ثبت احوال کشور گفت: از جمعیت ۶۴ میلیونی ایرانیان واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند تاکنون برای ۳۳ میلیون نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حمید درخشان نیا رئیس ثبت احوال کشور ظهر یکشنبه در دیدار با آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان، اظهار کرد: یکی از مهم ترین مأموریت های سازمان ثبت احوال ثبت آمارهای تولد، وفات، ازدواج و طلاق، آرماهای جمعیتی و مهاجری است.

وی با بیان اینکه این آمار به صورت روزانه، ماهانه، فصلی و سالانه تولید و جمع آوری می شود، گفت: آمارهای جمع آوری شده در اختیار دستگاه هایی که به آمارهای جمعیتی نیاز دارند می شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور در ادامه به برخی مأموریت های این سازمان اشاره و صدور کارت ملی هوشمند را مهم ترین آن برشمرد و گفت: صدور کارت ملی هوشمند یکی از مهم ترین برنامه های سازمان ثبت احوال کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به وجود حدود ۶۴ میلیون بالای ۱۵ سال واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند در کشور، خاطرنشان کرد: این تعداد در در داخل و خارج از کشور حضور دارند که تاکنون برای ۳۳ میلیون نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است.

درخشان نیا به حذف کارت های هوشمند و تجمعی آنها در کارت ملی هوشمند نیز اشاره و تصریح کرد: براساس مصوبه هیئت وزیران و تأکید وزیر کشور این طرح در آینده اجرایی می شود.

نظرات بینندگان