کد خبر: ۳۸۹۵۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۷ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۶

اعلام زمان نهایی برگزاری اختتامیه دومین جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای پاسارگاد

دبیر اجرایی جشنواره ادامه داد: دبیرخانه جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای پاسارگاد قصد دارد زمینه را برای نظرسنجی از هم‌میهنان و جلب آرای آنها در خصوص فیلم‌های ارسال شده به جشنواره نیز فراهم کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مراسم اختتامیه دومین جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای پاسارگاد، در تاریخ پنجم اسفند سال 1396، در سالن همایش‌های صدا و سیما، برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط‌ عمومی بانک‌پاسارگاد، خسرو رفیعی دبیر اجرایی و عضو هیأت‌ داوران جشنواره، با اعلام این خبر گفت: پس از جمع‌بندی آرای داوران و انتخاب آثار برتر در مرحله نهایی، مراسم اختتامیه این جشنواره در تاریخ پنجم اسفند 1396، با حضور مسئولان سازمان محیط‌زیست، انجمن اهدای عضو ایرانیان، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، واحد اهدای عضو بیمارستان مسیح دانشوری، مدیران بانک‌پاسارگاد، جمعی از هنرمندان کشور، شرکت‌کنندگان در جشنواره و علاقمندان برگزار خواهد شد.

وی در خصوص آمار نهایی آثار ارسالی به دبیرخانه افزود: در مجموع 1333 اثر متشکل از 603 فیلم در خصوص محور تکریم خانواده و حقوق اجتماعی، 431 فیلم در خصوص محور حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی و 299 فیلم در محور اهدای عضو، همچنین 918 ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که هر کدام به طور کامل توسط هیأت‌ انتخاب بازبینی و بررسی شده و آثار برگزیده در مرحله نهایی داوری انتخاب شدند. رفیعی خاطرنشان کرد: به کلیه عزیزان شرکت‌کننده که اثر آنها در ارزیابی اول داوری پذیرفته شده‌ ، تندیسِ حضور در جشنواره و هدیه‌ای به رسم یادبود تقدیم خواهد شد.

دبیر اجرایی جشنواره ادامه داد: دبیرخانه جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای پاسارگاد قصد دارد زمینه را برای نظرسنجی از هم‌میهنان و جلب آرای آنها در خصوص فیلم‌های ارسال شده به جشنواره نیز فراهم کند. در این راستا هم‌وطنان گرامی می‌توانند بعد از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره، با مراجعه به سامانه تلویزیون اینترنتی آیو نسبت به مشاهده آثار شرکت‌کنندگان و ثبت رأی خود اقدام کنند. بانک‌پاسارگاد به یک فیلم در هر بخش که توسط هم‌میهنان انتخاب شده‌است، جایزه ویژه تماشاگران را اهداء خواهد کرد. همچنین به سه نفر از شرکت‌کنندگان در انتخاب مردمی، هدیه‌ای به رسم یادبود و به قید قرعه اهدا خواهد شد. رفیعی همچنین اظهار امیدواری کرد که هم‌میهنان عزیز بتوانند مراسم اختتامیه دومین جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای پاسارگاد را نیز به‌صورت مستقیم از طریق سامانه تلویزیون اینترنتی آیو تماشا کنند.

وی در خصوص جوایز این جشنواره تأکید کرد: به نفرات اول تا چهارم در هر بخش این جشنواره به ترتیب تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 80 میلیون ریال، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 60 میلیون ریال، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 40 میلیون ریال و تندیس جشنواره به ‌همراه دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال اهداء می‌شود. همچنین در بخش جنبی، به 4 ایده برتر در هر بخش که امکان ساخت پیدا نکرده‌اند، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

عضو هیأت‌ داوران جشنواره همچنین تأکید کرد: از نظر دبیرخانه جشنواره، مالکیت کلیه آثار ارسالی از سوی شرکت‌کنندگان در اختیار خود ایشان است اما به دلیل ایجاد زمینه مناسب برای پخش بیشتر و دیده‌شدن این آثار توسط اقشار مختلف جامعه، این جشنواره حق پخش آثار را برای خود محفوظ می‌داند. ارسال‌کنندگان آثار به جشنواره پاسارگاد، پیش از شرکت، از این بند آگاهی کامل داشته‌اند. بی‌شک این مهم در راستای جذب بیشتر بینندگان برای تماشای آثار و کمک به ارتقا و پیشرفت هنرمندان جوان در نظر گرفته‌شده‌است.

وی در پایان اظهار داشت: به زودی کارت ورود به مراسم، برای 250 نفری که به مرحله نهایی راه یافته‌اند، ارسال خواهد شد. اسامی این نفرات در سایت بانک‌پاسارگاد و همچنین سایت جشنواره درج شده‌است.

گفتنی است جشنواره فیلم 180ثانیه‌ای پاسارگاد به ابتکار بانک‌پاسارگاد و با هدف جلب افکار عمومی به محورهای جشنواره، شناسایی استعدادها و همچنین ایجاد انگیزه در جوانان علاقمند برگزار شده‌است. علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره به نشانی www.pasargadfilmfest.ir مراجعه کنند.

 

اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای پاسارگاد