کد خبر: ۳۸۹۷۵۴
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۵ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۶

حامد حدادی: برخی نان به نرخ روز خور هستند/ چرا قبلا صمد را برای تیم ملی مفید نمی‌دانستند

کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران از حضورش در تیم ملی برای دو بازی آینده خبر داد و از برخی اتفاق‌های اخیر گلایه کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حامد حدادی: برخی نان به نرخ روز خور هستند/ چرا قبلا صمد را برای تیم ملی مفید نمی‌دانستند

کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران از حضورش در تیم ملی برای دو بازی آینده خبر داد و از برخی اتفاق‌های اخیر گلایه کرد.

به گزارش ایسنا، ستاره تیم ملی بسکتبال ایران و البته قاره کهن در لیگ چین می‌درخشید اما تیمش نتیجه نمی‌گرفت. در هر مسابقه حامد حدادی برای سیچوان بهترین بود اما در نهایت تلاش او برای پیروزی کافی نبود و باعث شد که تیم سیچوان حضور در پلی‌آف CBA را از دست بدهد. حامد حدادی در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط کلی این فصل، دیدار با جیانگسو تونگشی که صمد نیکخواه را در اختیار دارد، حضورش در تیم ملی و برنامه‌هایش برای سال آینده صحبت کرد که در ادامه می خوانید.

*با اینکه عملکرد بسیار خوبی در لیگ چین داشتی اما سیچوان مشکلات زیادی داشت و بدشانس بود. این فصل چرا اینطور شد؟

یکی از اصلی‌ترین دلیل‌های این اتفاق تغییر بازیکنان بود. در این فصل بازیکنان زیادی از تیم جدا شدند و باشگاه نفرات جوان را جایگزین کرد که متاسفانه این برنامه جواب نداد و بازی‌های زیادی را واگذار کردیم. در بسیاری از مسابقات هم جلو بودیم اما همین جوانی و کم تجربگی کار دست تیم داد و باختیم. نمونه آخر هم دیدار با تیم جیانگسو که صمد را در اختیار دارد. ما در کوارتر چهارم نزدیک به 20 امتیاز جلو بودیم اما بازی را واگذار کردیم.

*آخرین بازی با صمد در لیگ چین بود. این مسابقه همیشه برای شما و البته رسانه‌ها جذابیت خاصی دارد.

بله واقعا جذاب است. وقتی من با صمد مسابقه دارم خب کل کل برد و باخت داریم. هر دو می‌خواهیم تیم خودمان برنده شود و خیلی رقابت پرتلاشی می‌شود. چون هر دو هم ایرانی هستیم جذابیت کار برای دیگران بیشتر می‌شود. از طرف دیگر ما دور هستیم و همین که فرصتی پیدا می‌شود چند روز یکدیگر را ببینیم و حداقل فارسی حرف بزنیم اتفاق خوبی برایمان است. در این مسابقه نیز از همان ابتدا کل کل داشتیم. من همیشه دوست دارم صمد در تیمش موفق باشد اما در این مسابقه هر دو می‌خواستیم تیم خودمان برنده باشد که در نهایت آنها بردند.

*قرارداد دو ساله‌ات با سیچوان تمام شده. برنامه‌ات برای فصل آینده چطور است؟

پیشنهادهایی مطرح شد و حتی خود سیچوان هم پیشنهاد داده اما تصمیم گرفتم که فصل کاملا تمام شود و بعد به طور جدی وارد مذاکره شوم و بهترین شرایط را انتخاب کنم.

*به تیم ملی برسیم. سوم اسفند با قزاقستان بازی داریم و ششم با عراق. می‌توانی با تیم ملی باشی یا دوباره باشگاه‌ برایت مشکل ایجاد می‌کند؟

نه مشکلی وجود ندارد و اگر خدا بخواهد و قسمت باشد در تیم ملی خواهم بود. به هر حال من همیشه با افتخار در خدمت تیم ملی بوده‌ام و تلاشم این است که در هر دو مسابقه به میدان بروم که قطعا اینطور خواهد شد.

*بازی سختی برابر قزاقستان داریم و برابر عراق هم به دنبال انتقام هستیم. در مجموع دو مسابقه را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
قزاقستان در سال‌های اخیر همیشه تیم خوبی داشته و ما را اذیت کرده‌است. به طور مثال نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی اینچئون. آنها هم فیزیکی هستند و هم شوتزن. سبک بازی‌شان طوری است که کار برابر آنها دشوار خواهد بود اما قطعا در این دیدار همه بچه‌ها تلاش می‌کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. برابر عراق هم باید در تهران همین اتفاق بیفتد. مسابقه اول را باید فراموش کنیم. مطمئن باشید که اگر 100 بازی دیگر برابر عراق برگزار کنیم و همان تیم ایران به میدان برود در هر 100 بازی ما برنده می شویم. آن مسابقه یک اتفاق بود. بچه‌ها شوکه شدند و در اردن باختند اما همه چیز تمام شده‌ است.

*صحبت از اضافه شدن صمد نیکخواه بهرامی به تیم ملی هم شده‌ است. آمدن صمد را چطور می بینی؟

من همیشه گفته‌ام که صمد بازیکن بزرگی است. او هر زمان که در تیم باشد می‌تواند کمک کند و قطعا در ادامه راه هم اگر تصمیم بر این شود که بیاید می‌تواند موثر باشد و همه این را می‌دانند اما اتفاق بد برخی رفتارهایی است که در این مدت دیده شده و باعث ناراحتی شده‌است. صحبت هایی کرده اند که توهین به شعور بسکتبال و بازیکنان با تحربه است. برخی نان به نرخ روز خور شده‌اند و حالا که تغییرات ایجاد شده صمد را مفید معرفی می‌کنند. چرا در این یکی دو سالی که نبود حرفی نمی زدند. برایشان بد می شد؟ گفته‌اند تیم ملی کاپیتان مقتدر می‌خواهد. من همیشه گفته‌ام که صمد بازیکن بزرگی است، کاپیتان تیم ما است و تا هزار سال آینده هم کاپیتان خواهد ماند اما زمانی هم که نبود چه من چه اوشین برای تیم ملی تلاش کردیم تا مشکلی پیش نیاید اما حالا این حرفها زده شده که باعث ناراحتی است. من واقعا متاسف هستم که تغییرات اینطور آدم‌ها را عوض می‌کند. نمی دانم پیش خودشان چه فکری کرده اند؟ چرا به ما توهین می کنند و فکر می کنند ما چند وقت قبل را فراموش کرده ایم. چه من، چه اوشین و دیگر بازیکنان با تجربه تیم سال ها برای تیم ملی زحمت کشیدیم اما اینطور حرف می زنند که تیم ملی کاپیتان مقتدر می خواهد. حالا که تغییرات ایجاد شده اینطور صحبت کردن به نفعشان است و موضع  آنها تغییر کرده که باعث تاسف است که اینطور رفتار می کنند. خودشان را نشان می دهند و به شعور جامعه بسکتبال توهین می کنند.

نظرات بینندگان