arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۸۹۷۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۶ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۶

رتبه عجیب مسی در رقابت نفسگیر کفش طلا

لیونل مسی یکی از سخت ترین چالش های خود برای تصاحب کفش طلا را پشت سر می گذارد و احتمال ناکامی او اندک نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در هشت سال گذشته چنین مقطعی از سال عادت داشتیم که مسی و رونالدو را با اختلاف در صدر جدول گلزنان اروپایی ببینیم. هر دو فوق ستاره شانس اول کفش طلا بودند و در این بین تنها یک بار سوارز توانسته این عنوان را از چنگ آنها خارج کند. سوارز یک بار هم مشترک با رونالدو صاحب این عنوان شد.
فصل جاری همچون فصل گذشته، خبری از رونالدو در فهرست برترین گلزنان نیست و در عوض مسی همچنان یکی از شانس های مسلم محسوب می شود با این تفاوت که این بار مسی را چند رقیب بزرگ احاطه کرده اند و در حال حاضر او از سه تای آنها نیز عقب افتاده است.

دو گلی که مسی یکشنبه شب وارد دروازه بتیس کرد، باعث شد تا او یک بار به کورس رقابت بازگردد. مسی حالا با 19 گل آقای گل اسپانیاست و در جدول کفش طلا نفر سوم است.هری کین، ستاره تاتنهام با 21 گل و کسب 42 امتیاز در رتبه نخست قرار دارد. چیرو ایموبیله از لاتزیو و ادینسون کاوانی با 20 گل زده و 40 امتیاز، مشترکا دوم هستند و لیونل مسی با 19 گل و 38 امتیاز، در رتبه سوم جای دارد. صلاح از لیورپول و مائورو ایکاردی از اینتر هم با 18 گل و 36 امتیاز نیز چهارم هستند.

از فصل جاری هر گل در لیگ فرانسه نیز دو امتیاز دارد و این باعث شده تا کاوانی حالا یکی از رقبای سرسخت مسی باشد. او سال گذشته اگر روند امتیازدهی مثل فصل جاری بود، بالاتر از مسی فاتح کفش طلا می شد.

 

 لواندوفسکی با 17 و آگوئرو با 16 گل دیگر رقبای مسی برای تصاحب کفش طلا محسوب می شوند. در این بین نباید از نیمار و لوئیس سوارز 15 گله نیز غافل شد.

مسی اگر بتواند امسال نیز در این رقابت پیروز شود، به پنجمین کفش طلای خود دست خواهد یافت و از رونالدو پیشی می گیرد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان