کد خبر: ۳۸۹۸۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۲۲ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۶

رئیس جدید «اف بی آی» نیز تهدید به استعفا کرد

در پی افزایش فشارها از داخل کاخ سفید به رئیس جدید اف بی آی مبنی بر لزوم برکناری معاون وی از سمت خود، کریستوفر وری دولت آمریکا را تهدید به استعفا کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در پی بالا گرفتن اختلافات میان «کریستوفر وری» رئیس اف بی آی و «جف سیشنز» دادستان کل آمریکا بر سر برکناری «اندرو مک کیب» معاون رئیس اف بی آی از سمت خود، وری دولت آمریکا را تهدید کرد که در صورت ادامه فشارها از سوی دادستان کل برای برکناری «مک کیب»، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

به گفته وری، دادستان کل آمریکا وی را تهدید کرده که در صورت عدم عقب نشینی در قبال استعفای اجباری مک کیب، ادامه افزایش فشارهای را از طریق شخص دونالد ترامپ پیگیری خواهد کرد.

وی همچنین افشا کرد که مقام های قضایی آمریکا به وی هشدار داده اند که ادامه کار به عنوان رئیس اف بی آی با تیمی از همکاران جدید به نفع وی خواهد بود.

از سوی دیگر، سیشنز نیز به این موضوع معترف شده که این فشارها از جانب وی نبوده و خواسته مستقیم «مک گان» مشاور ترامپ در کاخ سفید از وی بوده است.

لازم به ذکر است کریستوفر وری جانشین «جیمز کومی» رئیس سابق اف بی آی است که پیشتر به دلیل درگیر شدن با دولت آمریکا و حلقه نزدیکان ترامپ مجبور به استعفا شد. 

منبع: مهر
نظرات بینندگان