arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۹۲۶۵۰
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۸ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

با ظرفیت های بانک صادرات می توان حماسه خلق کرد

همچنین حمید تهرانفر قائم مقام بانک نیز، ضمن قدردانی از زحمات سیاوش زراعتی درخصوص انتصاب دکتر صیدی، گفت : نمره بیست به عنوان بیستمین مدیرعامل بانک صادرات ایران به دلیل داشتن تمامی خصوصیات خوب و با برنامه، به ایشان تعلق می گیرد که برایشان آرزوی موفقیت داریم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 آیین تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید بانک صادرات ایران با حضور مقامات وزارت امور اقتصادی و دارایی، مدیران عامل بانک ها، مدیران عامل اسبق بانک صادرات ایران، اعضای هیات مدیره، معاونان، مدیران امور، روسای ادارات، مناطق و شعب، مدیران استان ها و کارکنان بخش های مختلف ستادی بانک در طبقه ٢٦ ساختمان برج سپهر برگزار و حکم مدیر عاملی بانک صادرات ایران توسط عبدالرحمن ندیمی بوشهری، معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی به دکتر حجت اله صیدی اعطا شد .

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، دکتر صیدی با برشمردن ظرفیت های متنوع بانک ١٥٠٠ هزار میلیارد ریالی در جمع مقامات اقتصادی، مدیران و کارکنان بانک اعلام کرد که با بهره گیری حداکثری از این ظرفیت ها می توان در سودآوری، حماسه خلق کرد و بر اقتصاد کشور تاثیرات مثبت بیشتری بر جای نهاد.

دکتر حجت اله صیدی در این مراسم از زحمات انجام شده در دوران مدیران عامل پیشین قدردانی کرد و افزود: مهم این است که در این چند روزه (دوران مدیریت جدید )، کاری انجام داد و این امانت (بانک صادرات ایران) را بهتر از روزی که تحویل گرفته ایم، تحویل دیگری دهیم و ماموریت موفقیت آمیزی داشته باشیم اگرچه این ماموریت در شرایط پیچیده اقتصادی امروز، ماموریت دشواری است.
 
درابتدای این مراسم، غلام سوری رییس هیات مدیره بانک صادرات ایران، با اشاره به تلاش های صورت گرفته  توسط سیاوش زراعتی و مدیران عامل اسبق بانک، هنر مدیریت در این بانک را استفاده از ظرفیت های منحصر به فرد آن دانست که مدیران تا کنون با استفاده از این ظرفیت ها، هم افزایی ایجاد کرده و بانک صادرات ایران را ظفرمندانه از چالش ها عبور داده و اقتدار ویژه ای برای بانک صادرات ایران به وجود آورده اند.

همچنین حمید تهرانفر قائم مقام بانک نیز، ضمن قدردانی از زحمات سیاوش زراعتی درخصوص انتصاب دکتر صیدی، گفت : نمره بیست به عنوان بیستمین مدیرعامل بانک صادرات ایران به دلیل داشتن تمامی خصوصیات خوب و با برنامه، به ایشان تعلق می گیرد که برایشان آرزوی موفقیت داریم.

دکتر مجتبی لشکر بلوکی عضو هیات مدیره نیز با بیان دو ویژگی مهم دکتر صیدی به عنوان انسانی حرفه ای و با برنامه، گفت : دو سال آینده سال های سرنوشت ساز بانک صادرات ایران است و همه باید ایشان را در اتخاذ تصمیمات سخت و بزرگ حمایت کنند. بانک صادرات ایران گنجینه ملی است که در کشور خلق ثروت می کند و رفاه آفرین است.

سیاوش زراعتی نیز در این مراسم با ارائه برخی آمارها از عملکرد بانک طی مدیریت خود، به اقدامات انجام شده برای بازگشایی و رفع گره های ناشی از تحریم های بین المللی، شفاف سازی مطالبات بانک از دولت، تدوین نقشه راه ٤ ساله، جوان گرایی در مدیریت، تلاش برای چابک سازی ساختار سازمانی، ساماندهی شرکت های خارجی بانک، اجرای تکالیف اقتصاد مقاومتی، تکالیف دولتی در تقبل مشکلات پدیده شاندیز، میزان، ثامن و ... اشاره کرد.

در پایان این مراسم، عبدالرحمن ندیمی بوشهری معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با بیان اینکه مدیران باید همواره خود را برای ارائه عملکرد پایان دوره مدیریت خود آماده کنند و رضایت خداوند را مد نظر داشته باشند، از زحمات سیاوش زراعتی قدردانی کرد و برای دکتر صیدی در کسوت مدیرعاملی جدید بانک صادرات ایران آرزوی موفقیت کرد. وی افزود: بانک صادرات ایران یکی از بانک های مهم و بزرگ کشور است. این بانک در قبل از انقلاب حساب پس انداز درگردش برای مشتریان خود ایجاد کرد که در سراسر کشور در اختیار مردم قرار داد و بسیار قابل توجه و مورد استقبال قرار گرفت. بعد از انقلاب نیز تلاش های زیادی از سوی مدیران عامل انجام شده تا بانک به شرایط رونق خود برسد که امید می رود با آمدن دکتر صیدی و تلاش بیشتر ایشان، شاهد رسیدن بانک به جایگاه واقعی آن باشیم. ندیمی بوشهری شفاف سازی را یکی از اتفاقات مهم طی سال های اخیر در این بانک عنوان کرد و افزود: با انجام چند کار تکمیلی این بانک دوباره می تواند در ریل واقعی خودش قرار بگیرد. باید تلاش شود تا شاخص های بانک در تراز شاخص های مطلوب تری قرار گیرد. وی فعال کردن شعب و سوئیفت و همچنین استفاده بهتر از ظرفیت های بزرگ بانک صادرات ایران در خارج از کشور را مساله مهمی دانست و اظهار امیدواری کرد که در دوره مدیریت جدید، بانک بتواند از آن بهره برده و به اقتصاد کشور خدمت بیشتری کند.