arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۹۳۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۵ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۶

بازتاب برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در رسانه‌های خارجی

برگزاری راهپیمایی 22 بهمن امسال در رسانه‌های خارجی بازتاب گسترده‌ای داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

برگزاری راهپیمایی 22 بهمن امسال در رسانه‌های خارجی بازتاب گسترده‌ای داشت.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: مردم ایران در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باز هم شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند.

آسوشیتدپرس نوشت: تنها چند هفته از اعتراض‌های اخیر در چند شهر ایران، مردم این کشور برای بزرگداشت سالگرد انقلاب اسلامی که در سال 1979 به وقوع پیوست به خیابان‌ها آمدند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی در تهران شعارهای قدیمی علیه آمریکا و اسرائیل را سردادند و صدها هزار ایرانی اطراف میدان آزادی گردهم جمع شدند تا به سخنرانی حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران گوش دهند.

شینهوا: مردم ایران سی‌ونهمین سالگرد انقلاب را جشن گرفتند

خبرگزاری شینهوا با انتشار گزارشی ابعاد مختلفی از راهپیمایی روز یک‌شنبه به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران را منعکس کرد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری شینهوا ضمن پوشش گسترده راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در سراسر کشورمان گزارش داد: صدها هزار ایرانی روز یک‌شنبه در راهپیمایی سراسری این کشور شرکت کردند تا سی‌ونهمین سالگرد انقلاب اسلامی‌شان را جشن بگیرند.

مردم ایران در بسیاری از شهرهای این کشور در خیابان‌ها تجمع کردند، شعارهایی علیه اسرائیل و آمریکا سر دادند و تصاویر آیت الله خمینی، بنیانگذار انقلاب و آیت‌الله خامنه‌ای، رهبری ایران را در دست داشتند.

حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران نیز به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی در تهران، پایتخت این کشور سخنرانی کرد.

ترند: مردم ایران برای بزرگداشت سالگرد انقلاب به خیابان‌ها آمدند

خبرگزاری ترند نیز در گزارشی به پوشش گسترده راهپیمایی 22 بهمن پرداخت.

در این گزارش آمده است: ایرانی‌ها روز یکشنبه (امروز) همزمان با سالگرد انقلاب اسلامی که در سال 1979 به پیروزی رسید، در شهرهای سراسر این کشور به خیابان‌ها آمدند و علیه آمریکا و اسرائیل شعار دادند.

بنابر گزارش خبرگزاری ترند، انقلاب اسلامی ایران به حکومت پهلوی در این کشور که مورد حمایت آمریکا بود، پایان داد و یک نقطه عطف در تاریخ ایران محسوب می‌شود.

گزارش اسپوتنیک عربی از حضور مردم در پاسخ به توطئه‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه

خبرگزاری اسپوتنیک عربی نیز با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نوشت: سپاه ایران همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ماکت موشک بالستیک قدر را به نمایش گذاشت.

اسپوتنیک عربی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گزارش داد: بسیاری از مقامات سیاسی و نظامی ایرانی و در راس آنها حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران در راهپیمایی پیروزی انقلاب اسلامی ایران حضور یافتند و خبرنگاران تاکید کردند که این حضور گسترده مردم در پاسخ به توطئه‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه است.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که سپاه پاسداران ایران همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ماکت موشک بالستیک از نوع «قدر» با برد دو هزار کیلومتر را به نمایش گذاشت.

گزارش الیوم السابع از راهپیمایی 22 بهمن در ایران

روزنامه مصری الیوم السابع با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت: ایران در سالگرد پیروزی انقلاب موشک‌های بالستیکش را به نمایش گذاشت.

این روزنامه نوشت: امروز یکشنبه مردم ایران در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی راهپیمایی‌های گسترده‌ای در اغلب شهرهای ایران برگزار کردند و شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سردادند.

این روزنامه نوشت: تهران از این فرصت برای قدرت نمایی استفاده کرد و سپاه ایران دو موشک بالستیک دور برد نوع «قدر» را به نمایش گذاشت.

روزنامه مصری الیوم السابع نوشت: همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تنش‌هایی میان ایران و دولت آمریکا بر سر برنامه موشکی تهران به وجود آمده است و واشنگتن این برنامه را تهدیدی برای هم‌پیمانانش در منطقه می بیند و خواهان اصلاح توافق هسته‌ای ایران است.

گزارش سانا از راهپیمایی 22 بهمن

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به انتشار سخنان برخی مقامات کشورمان پرداخت.

سانا نوشت: امروز صبح در تهران و دیگر شهرهای ایران میلیون‌ها نفر در راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران حضور یافتند و پلاکاردهایی در دست داشتند که شعارهای آنها خواهان وحدت ملی و عدم خضوع در مقابل فشارهای خارجی بود.

سانا نوشت: در این راهپیمایی ها صدها خارجی از ده‌ها کشور حضور داشتند.

خبرگزاری رسمی سوریه در ادامه به سخنان حسن روحانی‌، رئیس جمهور ایران و علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران پرداخت.

نشریه نیشن: اقشار مختلف مردم ایران پیروزی انقلاب را جشن گرفتند

یک نشریه پاکستانی نیز ضمن منتشر کردن ابعاد راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشورمان گزارش داد: میلیونها ایرانی از اقشار مختلف همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابانها آمدند.

نشریه نیشن نوشت: میلیونها ایرانی روز یکشنبه (امروز) در سراسر این کشور به منظور جشن گرفتن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابانها آمدند و همچون گذشته شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سردادند.

اقشار مختلف مردم ایران در شهرهای مختلف در این راهپیمایی شرکت کردند که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی که در سال 1979 به وقوع پیوست، برگزار می شود. انقلاب اسلامی ایران به حکومت رژیم پهلوی که مورد حمایت آمریکا بود، پایان داد.

مردم ایران هر ساله در این روز به خیابانها می آیند تا پایبندی خود را به انقلاب اسلامی و وفاداری‌شان را به امام خمینی(ره) بنیانگذار این انقلاب نشان دهند.

نشریه نیشن در ادامه گزارش خود به ارائه جزئیاتی درباره روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی همزمان با بازگشت امام خمینی به ایران در اول فوریه 1979 پرداخت که 10 روز پس از آن پیروزی خود را به صورت رسمی اعلام کرد.

همچنین شبکه‌های المیادین ، سی ان ان عربی ، روسیا الیوم ، پایگاه خبری البوابه ، روزنامه عربی 21 ، روزنامه فرامنطقه ای ایلاف و دیگر رسانه های مشهور عربی اخبار راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را منعکس کردند.

نظرات بینندگان