arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۹۳۸۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۱ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۶

احتمال وقوع گرد و خاک شدید در سه استان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارندگی در نقاط مختلف کشور از احتمال وقوع گرد و خاک شدید دراستان‌های خوزستان، ایلام و لرستان خبر داد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا افزود: براساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی امروز(۲۷ بهمن ماه) با فعالیت موجی در نیمه غربی کشور، بارش باران در جنوب غرب پیش بینی می‌شود و به‌تدریج غرب،‌ بخش‌هایی از شمال غرب و از بعد از ظهر ارتفاعات البرز شرقی و البرز مرکزی و استان‌های واقع در جنوب البرز و استان‌های شمالی را در بر می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: فردا (۲۸ بهمن ماه) بارش باران و برف در این استان‌ها به جز خوزستان ادامه می‌یابد و امکان وقوع گرد و خاک شدید از اواسط روز در استان‌های خوزستان، ایلام و لرستان وجود دارد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: در روز یکشنبه ( ۲۹ بهمن ماه) با نزدیک شدن سامانه اصلی، بارش در شمال غرب و غرب کشور تشدید می‌شود و به تدریج کل نیمه غربی و به صورت پراکنده شمال شرق کشور را در بر می‌گیرد.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۸ بهمن ماه) ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و گاهی اوقات وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و ۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. آسمان پایتخت روز یکشنبه (۲۹ بهمن ماه) ابری و در بعد از ظهر همراه با بارش پراکنده خواهد بود. دمای هوا در این روز به ۹ و ۲- درجه می‌رسد.

نظرات بینندگان