arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۹۳۹۶۹
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۲۲ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۶

رئیسی: هر کسی مردم را ناامید کند به راهبرد دشمن کمک کرده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران یک حرف و گفتمان نو در جهان ارائه کرد و تمدن نوینی را به جهانیان عرضه کرده است.

به گزارش تسنیم، یادواره شهدای شهر واوان و نخستین سالگرد تدفین شهید هرمز شریفیان امشب در مسجد خاتم الانبیا(ص) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در این یادواره اظهار داشت: جلوه خداخواهی در وجود فاطمه(س) نهادینه شده است و وجود حضرت فاطمه(س) در اخلاص و خداخواهی جلوه اصلی اوست.

وی در ادامه افزود: شهدا مقام کرامت دارند و کرامت داشته و حاضر شدند جان خود را در راه خدا اهدا کنند و گاهی لازم است انسان برای خدا آبرویش را بدهد.

تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: این شهدای عالی‌قدر ما ظرفیت پیدا کردند و صاحب کرامت شدند. خانواده شهید حججی بارها به مشهد مقدس مشرف شدند. مادر شهید بارها می‌گفت از خداوند می‌خواهم و دعا می‌کنم که به من ظرفیت بدهد.

رئیسی بیان کرد: هر بخششی کرامت نیست بلکه بخششی کرامت است که جلوه حق و حقیقت داشته باشد و گرنه در عالم خیلی‌ها هستند بخشش دارند اما کرامت ندارند آنچه انسان را در زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(ع) می‌بیند بخشش همراه با کرامت الهی است. آن کسی که جان خود را در کف دست می‌گذارد و برای رضای خدا می‌دهد بخشش همراه با کرامت دارد.

وی تأکید کرد: جاهلیت در حال حاضر همان جاهلیت قدیم است فقط مدرن شده و شاخصه‌های خاص خود را دارد چه کسی می‌پسندد که در این عالم مردم کشور را از آرا منع کنند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: چه کسی می‌پسندد 70 سال مردم یک کشور را از خانه و کاشانه‌شان دور کنند و احساس ظلم نداشته باشند.

رئیسی: هر کسی مردم را ناامید کند به راهبرد دشمن کمک کرده

رئیسی تأکید کرد: در فلسطین سابقاً راه نجات در برابر رژیم صهیونیستی را مذاکره می‌دانستند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با الگوگیری از این انقلاب تنها راه پیروزی در برابر دشمنان را مقاومت و ایستادگی می‌دانند.

وی گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران یک حرف و گفتمان نو در جهان ارائه کرد و تمدن نوینی را به جهانیان عرضه کرده است.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: سوال این است که چرا ما در برخی حوزه‌ها بسیار موفق بوده‌ایم اما در برخی حوزه مشکل داریم.

رئیسی گفت: مشکلات امروز بحث مفصلی دارد و از اول پیروزی انقلاب اسلامی ما به بیانات امام(ره) و مقام معظم رهبری اقتدا کردیم و گوش فرا دادیم و مشکلات یکی پس از دیگری برطرف شده است. در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی هر جا ما مشکلی داریم آنجایی است که از گفتمان انقلاب، امام(ره) و مقام معظم رهبری فاصله گرفته‌ایم.

وی بیان کرد: هر کسی با قلمش با سخنانش با گفتار و عملکردش مردم را ناامید کند بداند یا نداند به راهبرد دشمن کمک کرده است و هر کس در راه خدا، نظام و در راه کمک به مردم و برطرف کردن گرفتاری‌های مردم گام بردارد بداند که در پیشگاه خداوند معجور خواهد بود.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: امروز هر مسئولی و غیرمسئولی و هر دختر و پسری در جهت احیای امر به معروف و نهی از منکر حرکت کند جامعه احیا می‌شود و به رشد و سعادت می‌رسد.

رئیسی گفت: پیام شهیدان و فاطمه اطهر(س) به همه ما این است کرامت انسانی به آن است که خداخواه، حقگو و حق‌طلب باشد و جلوه‌های این کرامت در قلم، مال و اعطای جان باید مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: هر کسی ظرفیت اجتماعی دارد و ظرفیت انسان باید در خدمت ارزش‌ها و گره‌گشا از مشکلات مردم باشد.

نظرات بینندگان