arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۹۴۴۲۱
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۳ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

ییلدیریم: هرکس به ترکیه دست درازی کند با «سیلی عثمانی» مواجه می‌شود

نخست وزیر ترکیه با اشاره به ادامه مبارزه این کشور علیه تروریسم گفت: دستان آغشته به خون حامیان تروریسم را قطع خواهیم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نخست وزیر ترکیه با اشاره به ادامه مبارزه این کشور علیه تروریسم گفت: دستان آغشته به خون حامیان تروریسم را قطع خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، نخست وزیر ترکیه با اشاره به اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه درباره "سیلی عثمانی" گفت: در سفر خود به اروپا برخی این سوال را مطرح کردند که منظور رییس جمهور ترکیه درباره سیلی عثمانی چیست و من در جواب گفتم که بروید و ببینید که در عملیات‌های "سپر فرات" و "شاخه زیتون"، سیلی عثمانی چگونه زده می‌شود؟ هر کسی به یکپارچگی، استقلال و برادری ترکیه دست درازی کند، سیلی عثمانی را به شدیدترین شکل دریافت خواهد کرد.

وی در ادامه اظهاراتش با تاکید بر مبارزه با تروریسم گفت: تروریست‌ها با پوشیدن لباس‌های غیر نظامی از مردم به عنوان سپرانسانی استفاه کرده و در برابر سربازان ما می‌ایستند.

ییلدیریم با اشاره به میزبانی از ۵ /۳ میلیون نفر از پناجویان سوری در ترکیه اضافه کرد: همگان می‌دانند که ترکیه به عنوان "وجدان دنیا" برای پناهجویان تلاش می‌کند، اما هیچ کس از حسن نیت ترکیه سوءاستفاده نکند. ما تمام بازی‌های کثیف را برهم خواهیم زد.

نظرات بینندگان