arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۹۵۵۱۴
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۹ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۶

اردوغان: از ایستادن جهانیان در کنار بشار اسد متعجب هستیم!

رئیس جمهوری ترکیه به شدت همتای سوری خود را مورد انتقاد و هجمه قرار داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اردوغان: از ایستادن جهانیان در کنار بشار اسد متعجب هستیم!به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز در سخنانی که در مقابل حامیان حزب حاکم "عدالت و توسعه" در جنوب ترکیه ایراد کرد، با طرح این ادعای واهی و بی اساس که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه مسئول کشتن حدود دو میلیون تن از مردم سوریه با سلاح‌های کلاسیک و شیمیایی است، نسبت به این مسئله ابراز تعجب کرد که جهانیان در کنار نظام سوریه ایستاده و از اسد دفاع می‌کنند.


وی تاکید کرد که کشورش "در کنار ظلم نایستاده و نخواهد ایستاد و به ظالمان نیز یاری نخواهد رساند، بلکه همچنان از حقوق ستم‌دیدگان دفاع کرده و برای یاری رساندن به آنها تلاش می‌کند".


اردوغان همچنین به عملیات موسوم به "شاخه زیتون" که توسط ترکیه در شمال سوریه صورت می‌گیرد، اشاره کرد و گفت: این عملیات تا زمان پاکسازی کامل این منطقه از "گروه‌های تروریستی" ادامه خواهد داشت.


وی  گفت، عملیات شاخه زیتون منطقه عفرین را به صاحبان واقعی آن باز خواهد گرداند؛ همانطور که این امر در جریان عملیات "سپر فرات" رخ داد و ارتش ترکیه و همپیمانانش شهرهای الراعی، جرابلس و الباب در سوریه را از داعش بازپس گرفتند.


اردوغان به شدت از حمایت برخی از طرف‌های بین‌المللی از گروه‌های تروریستی در منطقه انتقاد و تاکید کرد: از مسافت ۱۱ هزار کیلومتری به منطقه ما می‌آیند و حقوق‌هایی را به تروریست‌ها می‌پردازند. اگر شما همپیمان ما هستید، دست به اقداماتی بزنید که با روحیه ائتلاف با ما همخوانی داشته باشد و اگر همپیمان ما نیستید، این مسئله را علناً اعلام کنید.


انتهای پیام

برچسب ها: رجب طیب اردوغان
نظرات بینندگان