arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۹۸۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۷ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

نتانیاهو و همسرش برای نهمین بار بازجویی می‌شوند

پلیس رژیم صهیونیستی از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم و همسرش «سارا» برای نهمین بار بازجویی می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نتانیاهو و همسرش برای نهمین بار بازجویی می‌شوند

نخست وزیر رژیم صهیونیستی و همسرش برای نهمین بار از سوی پلیس مورد بازجویی قرار خواهند گرفت.


به گزارش انتخاب؛ پلیس رژیم صهیونیستی از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم و همسرش «سارا» برای نهمین بار بازجویی می کند.


به نوشته روزنامه «هاآرتص» این بازجویی به عنوان بخشی از تحقیقات در جریان پرونده فساد دولتی موسوم به «پرونده 4000» و پس از اعترافات «نیر حفتز» دستیار پیشین نتانیاهو انجام خواهد شد.


پلیس اسرائیل همچنین اعلام کرد که برای تکمیل مدارک و اظهارنامه شاهدان در پرونده های فساد نتانیاهو، فقط به 2 هفته دیگر زمان احتیاج دارد.


 در «پرونده 4000» گروهی از نزدیک ترین یاران نتانیاهو در مظان اتهام سوءاستفاده از جایگاهشان برای ارتقا تصویر رسانه ای نخست وزیر و همسرش قرار گرفته اند.


این افراد متهم هستند که به یک شرکت مخابراتی به نام «بزک» که متعلق به یکی از دوستان نتانیاهوست، پیشنهاد داده اند که در ازای اعطای برخی امتیازات از سوی نهادهای نظارتی اسرائیل، رسانه متعلق به این شرکت اخبار مثبتی درباره نتانیاهو و همسرش منتشر کند.


پلیس رژیم صهیونیستی چندی پیش هشتمین بازجویی از نتانیاهو و خانواده اش را انجام داد که حدود 5 ساعت به طول انجامید.


پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده درخصوص فساد دولتی و مالی علیه نخست وزیر خود تشکیل داده و طی یک سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است. اولین مورد موسوم به «پرونده 1000» است که در آن نتانیاهو به دریافت مستقیم رشوه و رانت خواری متهم است.


پرونده دوم فساد مالی نتانیاهو موسوم به «پرونده 2000» درباره سوء استفاده از قدرت و جایگاه خود جهت تحت فشار قرار دادن «آرنون موزس» صاحب امتیاز نشریه «یدیعوت آحرونوت» برای ارائه پوشش بهتر از اخبار نخست وزیری است.


نتانیاهو همچنین در پرونده دیگری موسوم «پرونده 3000» که به «رسوایی زیردریایی اسرائیل» نیز شهرت دارد، درگیر است. این پرونده درباره زد و بند در جریان قرارداد دو میلیارد دلاری برای خرید سه زیردریایی با سوخت اتمی و چهار کشتی نظامی از آلمان است.


ابعاد پرونده های فساد مالی نتانیاهو و بازجویی های پلیس از مظنونان در حالی هر روز گسترش می یابد که حتی وزیران کابینه و اعضای شورای امنیتی اسرائیل هم دیگر از نتانیاهو در برابر اتهامات حمایت نمی کنند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان