arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۰۳۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۳ - ۱۰ مهر ۱۳۹۰

جمع آوری ماهوراه با شربت و شیرینی!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانده انتظامی استان بوشهر یک هفته پس از آغاز طرح جمع آوری تجهیزات ماهواره ای، خبرنگاران را به دفتر کارش دعوت کرد تا در خصوص نحوه اجرای این طرح و بازتاب های آن گزارشی ارائه کند.

به گزارش ‌‌hkjohf و به نقل از «خلیج فارس»؛ سردار رضا محمدی یگانه سدر نشستی خبری با موضوع جمع آوری تجهیزات ماهواره ای در استان تصریح کرد: با گذشت 7 روز از اجرای طرح هیچ مقاومت مردمی شاهد نبوده ایم، بلکه همکاری شهروندان با گسترده ترین طرح پلیس استان فراتر از پیش بینی بوده و حتی برخی شهروندان با شربت و شیرینی از ماموران ما پذیرایی می کردند.

بوشهر جزو آخرین استانها بود
وی با بیان اینکه اجرای طرح جمع آوری تجهیزات ماهواره ای در راستای ارتقای امنیت اخلاقی جامعه و آرامش مردم می دانیم که برای مأموران ما نیز پاداش اخروی در پی دارد، اظهار داشت: برخلاف آنچه مطرح شده، بوشهر جزو آخرین گروه از استانهایی بوده که طرح جمع آوری تجهیزات ماهواره ای در آن اجرا می شود.
وی ادامه داد: با توجه به مصوبه مجلس درسال 73 مبنی بر ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره ای، قبلاً هم پلیس اقدام به توقیف این تجهیزات می کرد، اما جمع آوری آنها از منازل بر اساس یک طرح کشوری در دستور کار پلیس قرار گرفته و در بوشهر نیز اجرایی شد.

مردم 20 درصد بیشتر از پلیس، دیش ماهواره تحویل دادند
سردار یگانه خبر داد: تا روز گذشته که 7 روز از اجرای طرح جمع آوری تجهیزات ماهواره ای می گذرد، 11 هزار و 500 مورد تجهیزات دریافت برنامه های ماهواره ای جمع آوری شده که شامل 35 درصد دیش، 50 درصد ال ام بی، 4 درصد ریسیور و 11 درصد سایر اقلام بوده است.
وی ادامه داد: نکته قابل توجه و دلگرم کننده آن است که 20 درصد بیش از آنچه پلیس طی این مدت تجهیزات ماهواره ای جمع آوری کرده، مردم داوطلبانه آنها را جمع آوری نموده و به مأموران انتظامی تحویل داده یا ملاء عام خارج کرده اند.
وی ادامه داد: در برخی شهرستان ها نیز مثل دشتی که حتی 10 درصد منازل مورد بررسی قرار گرفت، گزارشات حاکی از آن می باشد که 90 درصد چهره شهر از وجود علنی تجهیزات ماهواره ای پاک شده است.
وی گفت: یا در بوشهر مواردی را شاهد بوده ایم که والدین به مأموران ما می گویند با اصرار فرزندان شان مجبور به نصب دیش شده اند، از این رو درب پشت بام را برای ماموران باز نگه داشتند تا آنها را جمع آوری کنیم.
وی گفت: بر این اساس 800 نفر خودشان دیش های ماهواره را در استان تحویل دادند و نیاز به حضور پلیس در پشت بام ها احساس نشد که جای تشکر از مردم دارد.

هیچ گونه مقاومت مردمی وجود نداشت
وی گفت: برخلاف مواردی که مطرح شده و گاهی به گوش ما رسید و عده ای مدعی شدند مثلاً فردی از پشت بام افتاده، حتی یک مورد درگیری و مقاومت مردمی در جریان این طرح گزارش نشده و همکاری مردم بالاتر از انتظار و تصور بود.
وی ادامه داد: این یک موفقیت برای پلیس بوشهر است که اجرای گسترده ترین طرح امنیت اجتماعی بدون درگیری انجام شد و حتی شاهد پذیرایی و آوردن شربت برای مأموران توسط مردم بودیم.
وی ادامه داد: تاکنون در مرکز 197 که به دریافت گزارشات مردمی از پلیس اختصاص دارد، 10 مورد انتقاد مردمی درباره طرح جمع آوری ماهواره مطرح شده که بیشتر آنها بحث هایی نظیر فرهنگ سازی را مطرح کرده اند که جزو وظایف پلیس نیست و دستگاههای دیگر عهده دار آن می باشند.

انتظار حمایت مناسب تری از سوی مراجع قضایی داریم
به گزارش «خلیج فارس»؛ سردار یگانه با بیان اینکه مردم و مراجع قضایی حامیان اصلی این طرح هستند، گفت: البته احساس می کنیم به حمایت مناسب تری از سوی مراجع قضایی نیاز داریم.
وی گفت: شاید درباره نحوه اجرای طرح جمع آوری تجهیزات و گیرنده های ماهواره ای بحث هایی وجود داشته باشد که در نشست با مراجع قضایی به وحدت می رسیم.

دیش های ماهواره به اصفهان نمی رود
فرمانده انتظامی استان انتقال دیش های ماهواره ای جمع شده به کارخانه ذوب آهن اصفهان را رد کرد و به «خلیج فارس» می گوید: طبق قانون این تجهیزات در اختیار صدا و سیمای بوشهر قرار می گیرد که مذاکرات لازم با لاوری منفرد مدیر کل صدا و سیمای بوشهر انجام شده و به زودی با نظارت مراجع قضایی، این دیش ها به محل موردنظر صدا و سیما منتقل می گردد.

واکنش به دعوت شورا از فرمانده انتظامی
فرمانده انتظامی بوشهر به موضوع دعوت شورای شهر بوشهر از وی، رییس کل دادگستری و دادستان بوشهر برای بررسی ابعاد طرح جمع آوری تجهیزات ماهواره ای واکنش نشان داد.
سردار یگانه با بیان اینکه تا این ساعت دعوت نامه ای از شورای شهر بوشهر به دست ما نرسیده و این مطلب را در سایت ها خوانده ام، به «خلیج فارس» گفت: البته قانون مشخص کرده نیروهای مسلح به کدام مراجع باید پاسخگو باشند.
وی ادامه داد: قرار نیست در اجرای مأموریت های ذاتی خود نظیر طرح جمع آوری تجهیزات ماهواره ای، به هر نهاد و مجموعه ای که مسئولیتی در این خصوص ندارد پاسخگو باشیم.
وی تصریح کرد: اگر دعوت نامه شورای شهر ارسال شود، باید بررسی کنیم که در این جلسه شرکت کنیم یا خبر.
وی ادامه داد: پلیس همیشه آمادگی دارد که در محیطی دور از هیاهو که دوربین رسانه ها معذوریتی برای افراد ایجاد نکند، درباره نظرات مختلف به بحث نشسته و به آنچه خیر عام است عمل کند.
گزارش «خلیج فارس» می افزاید: شورای شهر بوشهر در پی انتقاداتی از نحوه جمع آوری دیش های ماهواره ای اعلام کرد که برای جلسه فردا (سه شنبه) از فرمانده اتتظامی استان، رییس کل دادگستری و دادستان بوشهر برای بررسی ابعاد طرح دعوت می کند.

تا بهبود شرایط، طرح جمع آوری ماهواره ادامه دارد
فرمانده انتظامی استان بوشهر درباره این مطلب که آیا فرصت 10 روز طرح جمع آوری تجهیزات ماهواره ای تمدید می شود، گفت: حرف ما این بود که تلاش می کنیم ظرف 10 روز به هدف طرح برسیم، اما طبیعی است که رسیدن به وضعیتی مناسب، طرح جمع آوری تجهیزات ماهواره ای با هماهنگی مراجع قضایی ادامه می یابد.
وی گفت: از طرفی روی مناطقی که پاکسازی شده هم نظارت داریم تا به حالت قبل باز نگردند.

از بالابر برای ورود به منازل استفاده نکرده ایم
فرمانده انتظامی بوشهر در پاسخ به سوال درباره اینکه ورود به حریم خصوصی افراد با احکام کلی مغایر قانون است و شنیده هایی درباره استفاده از بالابر برای ورود به منازل مطرح شده، تصریح کرد: صدور حکم ورود به منازل بر عهده مراجع قضایی است و ما هم فعلاً از روش های متداول و معمولی برای جمع آوری دیش ها استفاده کرده ایم.
وی با بیان اینکه گزارشی مبنی بر استفاده از بالابر برای ورود به منازل نداشته ایم، افزود: به صدا در آوردن زنگ منزل و درب خانه روش معمول پلیس در راستای اجرای این طرح است و به خاطر همکاری قابل توجه هم استانی ها با طرح مذکور بر خود وظیفه می دانیم حقوق شهروندی آنها را رعایت کنیم و برخوردی مودبانه و محترمانه با مردم داشته در راستای انجام این ماموریت باشیم.

 

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
امین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۰
1
33
این خبر خیلی وقته که روی سایتای خبریه... .هم مسخره است هم دروغ.ما که بوشهریم چنین چیزی ندیدیم.اقای انتظامی میشه بفرمایند در کدوم خیابون مردم با گل و شیرینی وشربت و احیانا قربانی کردن گوسفند ورود نیروی انتظامی به خیابونشون برای جمع کردن دیش ها را جشن گرفتند.تا ما هم بریم بپرسیم که چنین چیزی اصلا صحت داشته یا نه...
نه اینکه به حرف آقای انتظامی شک داشته باشیم نه استغفرالله ! میخوایم صرفا بدونیم اهالی کدوم خیابون بودن.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۱
0
0
در مسیر خانه در حال حرکت بودم دیدم خانواده های بسیاری همراه فرزندانشان دم ورودری آپارتمان ها جمع شده اند و با حالتی عجیب انگار منتظر مسافری هستند، لحظه شماری می کنند ابتدا توجه چندانی نکردم اما همچنان که جلوتر می رفتم داخل کوچه ها و دم در خانه ها افراد منتظری را می دیدم که حتی با سینی شربت به دست و شرینی این طرف و آن طرف را نگاه می کنند . تعجبم بیشتر شد و با خودم گفتم نکند مراسم خاصی باشد یا استقبال از شخصیتی محبوب، آخرش جلو رفتم و دلیل این جمع شدن را از یکی پرسیدم و با تعجب متوجه شدم که برادران دیش جمع کن به صورت رایگان و بدون هیچ درخواست اداری و کاغذ بازی اقدام به جمع آوری دیشها می نمایند خیلی ذوق زده شدم و فوراً به سمت خانه رفته و سریع دیش و لوازم جانبی این بلای خان و مان سوز را جمع کرده در حال دویدن به سمت در بودم که نکند از غافله عقب بمانم که ناگهان به شدت زمین خوردم و دادم به هوا رفت، وقتی چشمم را باز کردم دیدم خواب می دیدم در سکوت اول صبح نگاهی به حیاط انداختم دیدم دیش سر جایش محکم و استوار ایستاده است. نفس راحتی کشیدم و سرجایم برگشتم.....
بی ماهواره از اذل
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۱
0
0
,واحد ما که تشریف آوردند و با خشونت و بی احترامی کارشان را کرده و رفتند ! شیرینی پیش کش !!!
alireza
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۱
0
0
اي كاش دروغ حناق بود وگلوي آدمها را ميگرفت و باعث خفگي ميشد اونوقت ببين ظرف يكروز چند نفر از اين بزرگواران جان به جان آفرين تسليم ميكردن اينهم يك آرزو هست هر چند دست نيافتني و غير ممكن اما اي كاش ....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۱
0
1
فقط ميتونم بگم اين اظهارات خجالت آوره . واقعا از خدا شرم نميكنن كه انقدر به شعور مردم توهين ميكنن؟
نظرات بینندگان