arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۱۳۹
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۰ - ۱۱ مهر ۱۳۹۰

محسن رضایی: ترکیه، آمریکا و ایران می‌خواهند بیداری در منطقه را در دست داشته باشند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار برخورد قاطع با اختلاس‌گران شد و گفت: باید هرچه سریع‌تر سرمنشأ این اختلاس بزرگ و بی‌سابقه در کشور مشخص و عوامل آن نیز معرفی شوند تا مردم از انفعال بیرون آیند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: محسن رضایی یکشنبه ‌شب در همایش بصیرت و مقاومت که در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: ملت ایران دارای تجارب و ظرفیت‌های بسیاری است همانطور که با آن پیچیدگی‌های جنگ از آن سربلند بیرون آمدیم با اختلاس‌ها، بیکاری و تورم نیز می‌توانیم مقابله کنیم و برای ایجاد راه حل در آن موفق شویم.

رضایی بیان کرد: عده‌ای می‌گویند نمی‌توانیم بیکاری را برطرف کنیم که این نیز اشتباه است و با دست برداشتن از مسائل حاشیه‌ای می‌توانیم بسیاری از مشکلات را کالبدشکافی و آن را حل کنیم.

وی تصریح کرد: استان‌های مختلف ایران زمین از شرق تا غرب و شمال تا جنوب منشا عظیم ظرفیت‌ها برای پیشرفت هستند و تنها در استان فارس می‌توان با برنامه‌ریزی و توسعه زمینه‌های مختلف این استان را در تاثیر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس قرار داد و تمدنی بزرگ در این منطقه ایجاد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: زمانی در کشور به موفقیت و پیشرفت در عرصه‌های مختلف دست می‌یابیم که بزرگ‌اندیش باشیم و عقل خود را به کار گرفته و عاقلانه در مسیر رشد و تکامل قدم برداریم.

این استاد دانشگاه بیان کرد: برای رسیدن به موفقیت‌ها در کشور نباید روحیه‌ها را تضعیف کرد و بمباران یأس داشته باشیم بلکه باید همواره بزرگ‌اندیشی کنیم چراکه ما می‌خواهیم ایرانی بزرگ، قدرتمند و با فضیلت داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیداری اسلامی کشورهای منطقه اشاره و بیان داشت: امروز سه کشور ترکیه، آمریکا و ایران می‌خواهند بیداری در منطقه را در دست داشته باشند و استعداد و شایستگی ملت و رهبر ما بیشتر از رهبران کشورهای دیگر مناطق است.

رضایی اضافه کرد: کشور ایران پیوند تاریخی با فلسطین و مصر دارد و ما هستیم که باید بیداری اسلامی در منطقه را بر عهده بگیریم.

وی گفت: لازمه این موفقیت‌ها بزرگ اندیشیدن است و حمایت از نخبگان و هم‌فکری مسئولان در سه قوا و اتحاد و همدلی آنان را می‌طلبد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: به جای اینکه در کشور مسائل را به گردن یکدیگر اندازیم باید امیدوار باشیم و امیدواری در کارها را در کشور نهادینه کنیم.

رضایی همچنین بیان کرد: مانند هشت سال جنگ در موقع پیروزی‌ها نباید مغرور شویم و در فراز و نشیب‌ها نیز نباید ناامید باشیم.
نظرات بینندگان