arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۲۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۵ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۷

مقام روس: برگزاری رزمایش آمریکا و کره‌جنوبی مانع مذاکره میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن می‌شود

یکی از مقامات روسیه برگزاری رزمایش مشترک واشنگتن و سئول را عاملی دانست که می‌تواند مانع از مذاکره میان کره‌شمالی و واشنگتن شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مقام روس: برگزاری رزمایش آمریکا و کره‌جنوبی مانع مذاکره میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن می‌شود

یک مقام روسیه اعلام کرد که  رزمایش نظامی مشترک کره ‌جنوبی و آمریکا مانع برگزاری مذاکره میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ خواهد شد.

«میخائیل اولیانوف» نماینده دائمی روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین  در این مورد به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «با توجه به رزمایش‌های کره‌جنوبی و آمریکا، می‌توانیم بدون تردید بگوییم که چنین عملیات‌های گسترده‌ نظامی به ایجاد فضای مذاکرات عادی مطلوب کمک نمی‌کند.»

این مقام روسی گفت: « مذاکره میان سران کره ادامه خواهد یافت و در صورت امکان ارتباطاتی میان سران کره شمالی و آمریکا هم ایجاد خواهد شد. به نظر من آنچه از همه بیشتر اهمیت دارد این است که در مذاکرات بعدی پیشنهادهای قانع‌کننده‌ای در زمینه تضمین امنیت به پیونگ یانگ داده شود.»

احتمالا  این رزمایش‌ها قبل از نشست «مون ژئا» رئیس‌جمهور کره‌جنوبی و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی که برای اواخر آوریل برنامه‌ریزی شده است، پایان می‌یابند.

روز یکشنبه نظامیان آمریکا و کره‌جنوبی رزمایش سالانه مشترک خود را آغاز کردند. این رزمایش به دلیل برگزاری المپیک زمستانی در کره جنوبی به تعویق افتاده بود.

منبع: فارس
نظرات بینندگان