arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۲۱۶۹
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۷

استقرار ۴۰۰۰ نیروی گارد ملی آمریکا در مرز با مکزیک آغاز شد

وزیر دفاع آمریکا تایید کرد، گارد ملی از جمعه شب استقرار حدود ۴۰۰۰ نیرو در مرز با مکزیک را آغاز کرد. این سند جدید پس از درخواست رئیس‌جمهوری آمریکا برای افزایش تدابیر مرزی تا زمان ساخت دیوار به امضا رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

با تایید ماتیس استقرار ۴۰۰۰ نیروی گارد ملی در مرز با مکزیک آغاز شد

به نقل از پایگاه خبری هیل، وظیفه این نیروها حمایت از عملیات امنیتی وزارت امنیت داخلی آمریکا در مرز جنوبی خواهد بود. طبق آن، نیروهای مذکور در فعالیت‌های اجرای قانون یا تعامل با مهاجران یا سایر اشخاص بازداشتی از سوی پرسنل وزارت امنیت داخلی مداخله نخواهند کرد، مگر اینکه جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا آن را تایید کند.

طبق این سند، نیروهای گارد ملی آمریکا تنها برای دفاع از خود مسلح می‌شوند. به گفته رئیس اداره گارد ملی، حدود ۵۰۰ نیرو با خودرو، بالگرد و سایر تجهیزات عازم مرز هستند. همچنین فرمانداران ایالات آریزونا و تگزاس اعلام کردند در روزهای آتی ۴۰۰ نیرو به مرز مکزیک – آمریکا اعزام می‌کنند.

استقرار نیرو در مرز با مکزیک پیشتر نیز انجام شده بود تا جلوی قاچاق مواد مخدر و ورود مهاجران غیرقانونی گرفته شود. دولت‌های جورج بوش و باراک اوباما، روسای ‌جمهوری سابق آمریکا در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۲ به ترتیب ۶۰۰۰ و ۱۲۰۰ نیرو در آنجا مستقر کردند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان کمپین انتخاباتی وعده ساخت دیواری در مرز دو کشور را داد اما هنوز بودجه ساخت آن تامین نشده است.

 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان