کد خبر: ۴۰۲۱۷۶
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۷

هوای تهران امروز سالم است / بارش باران و وزش باد نسبتا شدید در پایتخت

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، امروز (۱۸ فروردین ماه) وضعیت کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت برقرار خواهد بود. این شرایط جوی فردا (۱۹ فروردین ماه) نیز کمابیش ادامه خواهد داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

هوای تهران امروز سالم است / بارش باران و وزش باد نسبتا شدید در پایتخت

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شرایط کیفی هوای تهران گفت: در حال حاضر میانگین کیفیت هوای تهران ۷۸ و در شرایط سالم قرار دارد همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز ۶۷ و در شرایط سالم بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی امروز(۱۸ فروردین) است و در برخی ساعات به ویژه صبحگاه بارش باران و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

وی در ادامه شرایط جوی تهران را نیز پیش‌بینی و اظهار کرد: فردا (۱۹ فروردین ماه) برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

شهبازی تاکید کرد: با توجه به این شرایط جوی، انتظار می‌رود وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی فردا همچنان در شرایط سالم قرار داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به کاهش جزئی دمای تهران تا فردا گفت: با تداوم این وضعیت جوی در روز دوشنبه (۲۰ فروردین ماه) وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده باران طی برخی ساعات به ویژه صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود.

نظرات بینندگان