کد خبر: ۴۰۲۲۴۷
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۷ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۷

ترامپ خطاب به سیا: چرا در حملات پهپادی خانواده هدف را هم نمی‌زنید؟!

رئیس‌جمهوری آمریکا از یکی از مقام‌های آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا پرسیده است که چرا این آژانس در جریان حمله پهپادی، خانواده مظنون تروریستی را هدف قرار نداد!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

 رئیس‌جمهوری آمریکا از یکی از مقام‌های آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا پرسیده است که چرا این آژانس در جریان حمله پهپادی، خانواده مظنون تروریستی را هدف قرار نداد!

به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه خبری هیل، روزنامه واشنگتن پست روز پنجشنبه و پس از مشاهده ویدئویی ضبط شده درباره یک حمله پهپادی در سوریه نوشت که ترامپ از مقام ارشد سیا پرسیده چرا در این حمله منتظر ماندید و خانواده مظنون تروریستی را هدف قرار ندادید؟

در این فیلم مشخص است که مقام‌های سیا تا زمانی که مظنون از منزلش خارج شد منتظر وی مانده و سپس دست به کار شدند.

رئیس عملیات پهپادی آژانس سیا به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا توضیح داده که این تکنیک برای محدود کردن تعداد تلفات غیرنظامیان به کار گرفته می‌شود.

ترامپ از سیا خواسته تا پهپادها در سوریه را به سلاح مجهز کرده و از آنها خواسته تا ظرف چند روز این کار را آغاز کنند.

به گفته دو تن از مقام‌های سابق سیا ترامپ در نشستی عنوان کرد: اگر می‌توانید ظرف 10 روز پهپادها در سوریه را به سلاح مجهز کنید.

قوانین مربوط به دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا برای محدود کردن کاهش تلفات غیرنظامیان تنها آژانس سیا را ملزم می‌کند تا از پهپادها برای پروازهای نظارتی و شناسایی استفاده کنند.

براساس داده‌های منتشر شده از سوی نیروی ضربت مشترک ویژه آمریکا در عملیات سوریه بیش از سه چهارم از تلفات غیرنظامیان در جریان چهار سال نبرد علیه داعش در عراق و سوریه از زمان ریاست جمهوری ترامپ بوده است.

در مجموع 831 غیرنظامی دراین دوره به صورت "سهوی" کشته شدند.

نیروی نظامی مشترک مقابله با داعش در عراق و سوریه در جدیدترین گزارش خود مربوط به تلفات ماهانه غیرنظامیان آورده است: با وجود آنکه ائتلاف ضد داعش تحت رهبری ایالات متحده تدابیر فوق‌العاده‌ای را برای کاهش تلفات غیرنظامیان انجام می‌دهد اما در برخی موارد تلفات غیرنظامیان اجتناب ناپذیر است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان