کد خبر: ۴۰۲۲۶۵
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۹ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۷

رشد فروش جهانی سینما

سینمای جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۷ درصدی در گیشه بین‌الملل و نزول ۲ درصدی در گیشه آمریکا و کانادا همراه بوده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 سینمای جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۷ درصدی در گیشه بین‌الملل و نزول ۲ درصدی در گیشه آمریکا و کانادا همراه بوده است.

به گزارش انتخاب به نقل از اسکرین، انجمن سینمایی آمریکا (MPAA) که شامل شش کمپانی بزرگ فیلم‌سازی جهان یعنی والت دیزنی، پارامونت پیکچرز، فاکس قرن بیستم، یونیورسال، برادران وارنر و سونی پیکچرز است، در گزارش سالیانه خود اعلام کرد مجموع فروش گیشه بین‌المللی در سینمای جهان طی سال ۲۰۱۷ میلادی ۷ درصد در مقایسه با سال گذشته آن رشد داشته این در حالی است که مجموع فروش سینماهای آمریکا و کانادا با ۲ درصد اُفت رو به رو بوده است.

با توجه به رشد گیشه بین‌الملل، متوسط رشد گیشه جهانی سینما در سال ۲۰۱۷ نیز با ۵ درصد افزایش به ۴۰.۶ میلیارد دلار رسید که ۲۹.۵ میلیارد آن از محل گیشه بین‌الملل (کشورهای مختلف به استثنای آمریکا) حاصل شده است و ۱۱.۱ میلیارد آن نیز حاصل فروش سینمای آمریکاست.

نتایج این گزارش همچنین حاکی از آن است که میزان هزینه مشتریان شبکه نمایش خانگی در سطح جهان در یک سال اخیر با ۱۱ درصد رشد به ۴۷.۸ میلیارد دلار ارتقاء یافته است.

میزان فروش سینماها منطقه آسیا اقیانوسیه با رشد ۶ درصدی در طول سال ۲۰۱۷ به ۱۶ میلیارد دلار رسیده است و سینمای اروپا، خاورمیانه و آفریقا با ۴ درصد رشد فروش ۱۰.۱ میلیارد دلاری و سینمای آمریکای لاتین با ۲۲ درصد رشد،فروش ۳.۴ میلیارد دلاری را به ثبت رسانده‌اند.

سینمای چین با فروش ۷.۹ میلیارد دلاری و رشد ۲۱ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۶، ژاپن با فروش ۲ میلیارد دلاری، بریتانیا با ۱.۶ میلیارد دلار و هند، کره جنوبی و بریتانیا هر کدام با فروش ۱.۶ میلیارد دلاری، برترین بازارهای بین‌المللی سینمای جهان در سال ۲۰۱۷ بوده‌اند.

کاهش ۲ درصدی فروش سینمای آمریکا و کانادا در سال ۲۰۱۷ در حالی رقم خورده است که بهای بلیت سینما در این مناطق ۴ درصد افزایش یافته و بدون این افزایش بها نزول گیشه سینمای آمریکا بیش از ۲ درصد است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان