arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۲۴۵۱
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۲۱ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۷

دبیر کل حزب موتلفه: ولیعهد عربستان به زودی گوشمالی مهمی خواهد چشید

دبیرکل حزب موتلفه با اشاره به اظهارات بن سلمان گفت: به زودی گوشمالی مهمی ولیعهد عربستان خواهد چشید که دیگر از این حرف‌های تهدیدآمیز نزند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دبیر کل حزب موتلفه: ولیعهد عربستان به زودی گوشمالی مهمی خواهد چشید

دبیرکل حزب موتلفه با اشاره به اظهارات بن سلمان گفت: به زودی گوشمالی مهمی ولیعهد عربستان خواهد چشید که دیگر از این حرف‌های تهدیدآمیز نزند.

به گزارش ایسنا به نقل از حزب موتلفه اسلامی، محمد نبی حبیبی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار کرد: نظام برای حمایت از تولید ملی تدابیر حکیمانه‌ای اندیشیده است. از جمله این تدابیر تصویب «قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی کشور» به منظور حمایت از تولید ملی بود که در سال ۷۵ به تصویب مجلس رسید بعد از آن هم قانون جامعی تحت عنوان «قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی کشور و اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مالیات‌ها» بود که در سال ۹۳ مورد تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان قرار گرفت و آئین‌نامه‌های آن نهایی شد.

وی افزود: اکنون ۵ سال است از تصویب این قانون به منظور حمایت از تولید ملی گذشته است و دولت باید کارنامه خود را در عمل به این قانون ارائه دهد و معلوم شود چرا علی‌رغم چنین قانون جامعی واردات قاچاق هر روز ضربه کاری‌تر خود را به تولید ملی می‌زند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت: مطابق ماده ۲۲ این قانون، قوه قضائیه موظف بود شعبه یا شعبی برای متخلفین از این قانون اختصاص دهد. آیا دستگاه قضا می‌تواند گزارش رسیدگی‌ها در این شعبه یا شعبات را در اجرای چنین قانون دقیقی در حمایت از تولید ملی ارائه دهد.

حبیبی همچنین خطاب به رئیس مجلس خاطرنشان کرد: آیا مجلس که چنین قانون دقیقی در حمایت از تولید ملی به تصویب رسانده، بر حسن اجرای آن نظارت کرده است؟ دیوان محاسبات می‌تواند تفریغ این قانون کلیدی را در گزارش تفریغ سالهای ۹۲، ۹۳، ۹۴ و ۹۵ نشان دهد.

وی همچنین گفت: سازمان حسابرسی در دولت و سازمان بازرسی کشور چه کارنامه‌ای از نظارت بر حسن اجرای این قانون دارند؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: ماده ۶ این قانون به وزارت صنعت و معدن و تجارت اختیارات وسیعی برای اجرای این قانون داده بود، از جمله قرار بود از ثبت سفارش کالا، تجهیزات و لوازم و فرآورده‌هایی که احکام این قانون را رعایت نمی‌کنند جلوگیری کند. آیا این کار صورت گرفته است؟

حبیبی خطاب به روسای قوا گفت: اگر روسای قوا در سال ۹۷ اجرای قانون حمایت از تولید ملی را که ۵ سال است معطل اجراست در دستور کار قرار دهند، راهبرد اصلی حمایت از تولید ملی شکل می‌گیرد و همه باید به دولت در اجرای این قانون کمک کنند.

وی به تهدیدات فضای مجازی در حوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: روشنگری دبیر شورای عالی فضای مجازی در مورد تهدیدات اقتصادی تلگرام واقعا هشدار دهنده است. احتمال کلاهبرداری، پولشویی، اختلاس و ده‌ها عنوان مجرمانه اقتصادی در فضای مجازی وجود دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: اگر فردا ده‌ها هزار نفر جلوی درب ریاست جمهوری و دستگاه قضایی جمع شوند و مدعی چنین جرائمی شوند، چه کسی پاسخگو است؟ اینکه دولت به تلگرام اجازه دهد به تهدیدات اقتصادی و امنیتی خود ادامه دهد، با کدام عقلانیت سیاسی و اقتصادی همخوانی دارد؟

حبیبی ادامه داد: مصیبت مؤسسات اعتباری و خسارات مادی و معنوی آن در جامعه باید چشم عبرت‌بین ما را باز کند و تا تهدیدات اقتصادی تلگرام عملیاتی نشده است، دولت فکری برای تقویت پیام‌رسان‌های داخلی در برخورد با تلگرام بکند.

وی گفت: مبالغ هنگفتی ارز از این طریق از کشور خارج شده است و آثار خود را روی قیمت ارز گذاشته است. اگر دولت همین خطر را جدی بگیرد کافی است که به مصوبات شورای عالی فضای مجازی گردن نهد و از وادی گریز از اجرای قانون خارج شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: نظام در این مورد تصمیمات عاقلانه‌ای گرفته است. رئیس‌جمهور باید بر اساس عقل جمعی به آن احترام بگذارد و به وظیفه خود در اجرای آن عمل کند.

حبیبی تصریح کرد: البته طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب کارهای بزرگی در حوزه اقتصادی صورت گرفته تا ایران را در مرتبه ۱۸ اقتصاد جهان قرار داده است. زیرساخت‌های اقتصادی کشور امکان یک جهش بزرگ اقتصادی را می‌دهد به شرطی که دولت در اجرای سیاست‌های کلی نظام در حوزه اقتصاد، اجرای قانون حمایت از تولید ملی و اجرای سیاستهای اصل ۴۴ قانون اساسی و نجات اقتصاد ملی از اقتصاد نفتی و دولتی اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

وی افزود: دولت به طور صریح فهرست کالاهایی که ورود آن ممنوع است اعلام کند و محکم در برابر ورود آنها بایستد. این اولین گام برای حمایت از تولید ملی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به تحرکات رژیم صهیونیستی در منطقه به ویژه در غزه گفت: رژیم صهیونیستی در سایه سکوت سازمان ملل همچنان به کشتار خود در سرزمین‌های اشغالی و نیز غزه ادامه می‌دهد. صدها نفر را طی چند روز گذشته به خاک و خون کشیده است. متأسفانه رژیم سعودی از این کشتار حمایت کرده است و هر روز در دفاع از رژیم صهیونیستی حرف تازه‌ای می‌زند. امروز عربستان آنچه که قبلا سعی در پنهان ماندن آن داشت را به صورت آشکار بیان می‌کند.

حبیبی با اشاره به پاسخ نامه اسماعیل هنیه از سوی رهبرانقلاب تاکید کرد: همانطور که رهبرانقلاب فرمودند ملت ایران خود را موظف به حمایت از ملت فلسطین در هر شکلی و هر نوعی می‌داند.

وی همچنین با اشاره به اجلاس آنکارا گفت: نشست ایران، ترکیه و روسیه در مورد تحولات منطقه به ویژه سوریه نشان می‌دهد دیگر آمریکا کاره‌ای در منطقه نیست و بزودی باید بساط نظامی خود را جمع کند و از منطقه برود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تحرکات خوب رزمندگان یمنی تصریح کرد: یمن با حملات موشکی به مراکز نظامی و نفتی عربستان صفحه جدیدی از مبارزه علیه قارون‌های منطقه گشوده است. سامانه‌های موشکی آمریکایی نتوانسته است جلوی این حملات را بگیرد. تازه سعودی‌ها فهمیده‌اند چقدر کلاه سرشان رفته و به جای تجهیزات نظامی اسباب بازی تحویل گرفته‌اند.

حبیبی با اشاره به تهدیدهای بن سلمان گفت: به زودی گوشمالی مهمی ولیعهد عربستان خواهد چشید که دیگر از این حرف‌های تهدید‌آمیز نزند. ملت غیور عربستان او را به جایی می‌فرستد که صدام فرستاده شد.

وی با اشاره به بلاتکلیفی در مدیریت شهر تهران گفت: بیش از ۸ ماه است که به علت کمبود اعتبارات مالی، فعالیت‌های عمرانی و خدماتی در تهران تعطیل است. اصلاح‌طلبان فاقد یک مدیر مجرب برای اداره تهران هستند. اختلافات در شورای شهر تهران مخل مدیریت شهری شده است. مردم به تدریج دریافته‌اند که بسیاری از اصلاح‌طلبان جز اختلاف با هم و قربانی کردن منافع مردم حرفی برای گفتن در مورد اداره شهر تهران ندارند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: اعضای یکدست اصلاح‌طلب شورای فعلی شهر تهران بهتر است برای مصلحت جریان اصلاح‌طلبی هم که شده، شهردار محترم اصلاح طلبی که خود انتخاب کرده‌اند حمایت و پشتیبانی کنند و از دخالت در اجرائیات و عزل و نصب‌ها خودداری نمایند، تا شورای فعلی شهر را به سرنوشت شورای شهری که در دوره‌ای یکدست اصلاح‌طلب بودند و خودشان به انحلال کشاندند دچار نکنند و به جای جریان سیاسی به فکر مردم شهر باشند.

نظرات بینندگان