کد خبر: ۴۰۲۵۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۲۰ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۷

مدیر سابق اپل فیسبوک را بنگاه چاپ اسکناس خطاب کرد/استیو وزنیاک فیسبوک را ترک کرد

استیو وزنیاک مدیر اسبق اپل و یکی از چهره های سرشناس دنیای فناوری ضمن ترک فیسبوک انتقاداتی را نیز به این شبکه اجتماعی وارد کرد .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

استیو وزنیاک مدیر اسبق اپل و یکی از چهره های سرشناس دنیای فناوری ضمن ترک فیسبوک انتقاداتی را نیز به این شبکه اجتماعی وارد کرد .

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از سی نت، استیو وزنیاک ، یکی از مدیران اسبق اپل که همواره به عنوان چهره ای سخت گیر و منتقد مشهور است ضمن انتقاد از فیسبوک اعلام کرد این شرکت تبدیل به بنگاهی برای چاپ اسکناس شده است.

وزنیاک تا کنون در فیسبوک باقی مانده بود و علیرغم انتظارها انتقادی نیز نسبت به این شبکه اجتماعی مطرح نکرده بود. اما وی در یک حرکت ناگهانی ضمن حذف صفحه فیسبوک خود اظهارنظرهایی جالب توجه داشت.

وی در بخشی از سخنان خود گفت : " کاربران فیسبوک به این شبکه اجتماعی اعتماد کرده و بسیاری از اطلاعات مهم شخصی و روزمره خود را در این شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارند. فیسبوک نیز از کنار این اعتماد و حضور مردم ، به ثروت کلانی دست پیدا کرده است. درواقع فیسبوک نان اعتماد کاربران را می خورد و از این طریق به یک بنگاه چاپ اسکناس تبدیل شده است. اما من ترجیح می دهم بابت حفاظت از اطلاعاتم به فیسبوک پول پرداخت کنم  تا اطلاعاتم توسط این شرکت معامله نشود."

 وی در پاسخ به این سوال که اپل نیز شرکتی سود آور است گفت :

"اپل محصول می فروشد و درامد کسب می کند، اما فیسبوک اطلاعات مردم را تبدیل به محصولات خود کرده است."

درست یک روز مانده به حضور زاکربرگ در مجلس سنا، می توان اظهارات وزنیاک را آخرین حکم دادستانی اهالی سیلیکون ولی در نظر گرفت .

نظرات بینندگان