arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۲۶۱۵
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۲۱ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۷

دیدار استاندار خراسان شمالی با رییس سازمان ملی استاندارد

تولید با کیفیت و استاندارد مصالح ساختمانی یکی از مهمترین فعالیتهایی است که در این استان پیگیری می شود به گونه ای که تفاهم نامه چندجانبه در استان نسبت به این موضوع به امضا رسیده و با جدیت پیگیری می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 محمدرضا صالحی، استاندار خراسان شمالی به همراه فهیمه مهمان نواز ، مدیرکل استاندارد استان ، ظهر امروز با حضور در سازمان ملی استاندارد ایران ، با رییس سازمان دیدار و گفت و گو کردند.

محمدرضا صالحی، در این دیدار با اشاره به اهمیت استاندارد گفت: کنترل و نظارت استاندارد در مبادی ورودی و بازار داخل می تواند ایمنی را در جامعه تضمین کند.

وی با توجه به زلزله خیز بودن استان، اظهار داشت: لازم است در استان خراسان شمالی تاسیس آزمایشگاه مرجع مصالح ساختمانی برای مقاوم سازی سازه ها مورد توجه قرار گیرد.

وی به تقویت بنیه استاندارد در استان تاکید کرد و اعلام داشت : سایر سازمانهای مرتبط در استان در این زمینه همکاری لازم را خواهند داشت.

نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این دیدار به آمایش آزمایشگاههای استاندارد در استان اشاره کرد و افزود: با تجهیز آزمایشگاههای موجود در استان ها می توان از فعالیت های متمرکز با توجه به شاخصه های موجود بهره مند شویم و این همگرایی بصورت منطقه ای در برخی استانها می تواند علاوه بر تخصصی شدن فعالیت آزمایشگاهی و سرعت عمل،
صرفه جویی در منابع موجود را هم داشته باشیم.

فهیمه مهمان نواز، مدیرکل استاندارد استان خراسان شمالی در این نشست گفت: تولید با کیفیت و استاندارد مصالح ساختمانی یکی از مهمترین فعالیتهایی است که در این استان پیگیری می شود به گونه ای که تفاهم نامه چندجانبه در استان نسبت به این موضوع به امضا رسیده و با جدیت پیگیری می شود.

وی تاکید کرد: بررسی و کنترل مصالح ساختمانی با توجه به زلزله خیز بودن استان در دستور کار کارگروه استانداردسازی استان خراسان شمالی قرار دارد.

در این دیدار مقرر شد، همکاری های لازم در خصوص تامین و تجهیز آزمایشگاه کنترل مصالح ساختمانی صورت گیرد.

دیدار استاندار خراسان شمالی با رییس سازمان ملی استاندارد