arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۲۷۰۸
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۴ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۷

آنکارا: تا زمان رفع تهدیدها در عفرین می‌مانیم

نورالدین جانیکلی، وزیر دفاع ترکیه گفت: زمانی که تهدیدهای تروریستی در منطقه به طور کامل ریشه‌کن شود، دولت ترکیه کنترل عفرین را به دولت مرکزی و منتخب در سوریه، دولت جدیدی که از طریق انتخابات تشکیل شود، تحویل خواهد داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد، این کشور تا زمانی که همه خطرات تروریستی از میان برود، عملیات خود را در عفرین سوریه ادامه خواهد داد.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری رویترز، نورالدین جانیکلی، وزیر دفاع ترکیه گفت: زمانی که تهدیدهای تروریستی در منطقه به طور کامل ریشه‌کن شود، دولت ترکیه کنترل عفرین را به دولت مرکزی و منتخب در سوریه، دولت جدیدی که از طریق انتخابات تشکیل شود، تحویل خواهد داد.

هم‌چنین به تازگی بکر بوزداغ، معاون رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: ما به عنوان اشغالگر به سوریه نیامده‌ایم و برای ماندن در آنجا نیز نقشه نمی‌کشیم. ما به تمامیت ارضی سوریه احترام می‌گذاریم.

وی افزود: شهر عفرین را از وجود تروریست‌ها پاک‌سازی کردیم و به عملیات خنثی‌سازی بمب و مین ادامه می‌دهیم. سوریه اکنون شاهد خلأ در قدرت است و گروه‌های مختلف و مخالفی وجود دارند. قدرت را در عفرین به ساکنان محلی‌ خود می‌دهیم تا خود امور زندگیشان را برعهده بگیرند.

این در حالی است که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه درباره عملیات ترکیه در شمال سوریه تصریح کرده است، اردوغان باید یک روز به صراحت بگوید که ترکیه می‌خواهد عفرین را اشغال کند یا نه. اگر اکنون مجموعه اهداف آنها محقق شده پس آنها باید عفرین را تحت حاکمیت دولت سوریه درآورند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان