arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۲۷۴۲
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۷ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۷

فرانسه بار دیگر سوریه را تهدید کرد

سخنگوی دولت فرانسه در سخنانی با تکرار اتهامات علیه دولت سوریه و متهم کردن دمشق به استفاده از سلاح‌های شیمیایی گفت در صورتی که شواهد نشان دهد که نظام سوریه عامل اصلی حمله شیمیایی در منطقه «دوما» بوده به آن پاسخ خواهد داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

فرانسه با تکرار اتهامات تأیید نشده اعلام کرد چنانچه ثابت شود دولت سوریه از خط قرمزها عبور کرده به آن پاسخ خواهد داد.

 

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بنجامین گریووکس»، سخنگوی دولت فرانسه امروز سه شنبه در سخنانی با تکرار اتهامات علیه دولت سوریه و متهم کردن دمشق به استفاده از سلاح‌های شیمیایی گفت در صورتی که شواهد نشان دهد که نظام سوریه عامل اصلی حمله شیمیایی در منطقه «دوما» بوده به آن پاسخ خواهد داد.


وی در ادامه افزود: «اگر از خط قرمز ما عبور شود به آن پاسخ خواهیم داد. اطلاعاتی که بین امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به اشتراک گذاشته شده است از نظر تئوری استفاده از تسلیحات شیمیایی را تایید کرده است.»


روسای جمهور آمریکا و فرانسه روز یکشنبه در گفتگوی تلفنی درباره وقوع حمله شیمیایی ادعایی در سوریه مذاکره کردند. کشورهای غربی ادعا می‌کنند این حمله روز شنبه در شهر دوما در نزدیکی دمشق صورت گرفته است.


آوریل سال گذشته ترامپ با موشک های کروز به یک پایگاه هوایی سوریه حمله کرده است. بهانه ترامپ برای حمله به این پایگاه هوایی، وقوع یک حمله شیمیایی بوده است.


تروریست های سوری نیروهای دولتی سوریه را به پرتاب یک بمب بشکه ای حاوی مواد شیمیایی سمی به مناطق مسکونی و غیر نظامی غوطه شرقی متهم کردند.


طرح چنین ادعایی در شرایطی است که نیروهای دولتی سوریه موفق به پیشروی های زیادی در غوطه شرقی شده و تروریست ها تنها بخش ناچیزی از این منطقه را در تصرف خود دارند.


سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز دوشنبه در سخنانی گفت: اتهامات مربوط به مشارکت دولت سوریه در حمله شیمیایی روز شنبه نادرست بوده و یک اقدام تحریک آمیز به شمار می رود.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان