arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۲۹۵۹
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۳ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۷

معاون مشاور امنیت ملی ترامپ هم استعفا داد

پاکسازی‌های بولتون در تیم امنیت ملی آمریکا ادامه دارد و در راستای آن، سومین نفر هم که مشاور امور استراتژیک و از اعضای حلقه اولیه یاران ترامپ بود، استعفا داد
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون مشاور امنیت ملی ترامپ هم استعفا داددر ادامه استعفاهای سریالی حلقه اولیه یاران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «نادیا شادلو» معاون مشاور امنیت ملی در امور استراتژیک هم از سمت خود استعفا داد و گفته که تا پایان ماه جاری میلادی، از کاخ سفید خارج می‌شود.

شادلو سومین نفر از تیم امنیت ملی آمریکاست که در روزهای اخیر و پس از تکیه زدن «جان بولتون» بر مسند مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا، استعفا می‌دهند یا اخراج می‌شوند.

آنطور که سی. ان. ان. گزارش داده، نادیا شادلو مبدع شعار «اولویت با آمریکاست» ترامپ بوده و روز سه‌شنبه پس از نوشته شدن استعفانامه وی، دولت آمریکا از وی به خاطر خدماتش به دولت چهل و پنجمین رئیس‌جمهور این کشور، قدردانی کرده است.

نادیا شادلو پیش از تقدیم استعفانامه خود به جان بولتون، با وی دیدار می‌کند و می‌گوید که این استعفا، برای باز گذاشتن دست بولتون در چینش نیروهای خود در تیم امنیت ملی آمریکا است.

دیروز هم به ناگاه خبر اخراج «تام باسرت» مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا بر روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت؛ باسرت البته با دستور مستقیم بولتون اخراج شده است.

«مایکل آنتون» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هم یکشنبه و تحت فشار بولتون استعفا داده بود.

از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید تاکنون، ۴۶ نفر از اعضای تیم وی، یا استعفا داده‌اند و یا اخراج شده‌اند. حتی خود جان بولتون که عامل پاکسازی‌های اخیر در شورای امنیت آمریکاست، سومین نفر است که در کابینه ترامپ، به این سمت مهم منصوب شده است.

منبع: فارس
نظرات بینندگان