arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۲۹۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۰۸ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷

الهام علی‌اف با ۸۶ درصد آرا رئیس‌جمهور آذربایجان باقی ماند

حزب حاکم جمهوری آذربایجان از پیروزی کاندیدای این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری زودهنگام این کشور خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان باقی ماند

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس اعلام حزب حاکم جمهوری آذربایجان، الهام علی‌اف رئیس‌جمهوری فعلی این کشور توانسته در انتخابات زودهنگام پیروزی را اذعان خود کرده و در سمت خود ابقا شود.

علی احمدف از مقام‌های حزب آذربایجان جدید در کنفرانسی مطبوعاتی در مقر این حزب اظهار کرد: ما بر این باوریم که جمهوری آذربایجان در هفت سال آینده با رهبری الهام علی‌اف توسعه خواهد یافت و تقویت خواهد شد.

وی ادامه داد: این سال‌ها، سال‌های پیشرفت کشور است.

براساس نتایج نظرسنجی‌های پس از برگزاری انتخابات از میان هشت کاندیدای این انتخابات الهام علی‌اف حدود ۸۲ درصد از آرا را به خود اختصاص داده است.

حامیان و اعضای حزب حاکم جمهوری آذربایجان مراسم جشن پیروزی کاندیدای خود را در خیابان‌های باکو آغاز کرده‌اند.

تکمیلی/ الهام علی اف 86 درصد آرا را کسب کرد

رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات جمهوری آذربایجان، نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد و گفت: الهام علی اف 86 درصد آرا را کسب کرده است .

مظاهر پناه اف، نیمه شب چهارشنبه در جمع خبرنگاران ، افزود: از مجموع سه میلیون و 959 هزار و 553 رای اخذ شده ، تاکنون سه میلیون و 723 هزار و 278 رای شمارش شده است .
وی افزود: براساس آرای شمارش شده ، میزان آرای هفت نامزد دیگر به شرح ذیل است : آراز علی زاده از حزب سوسیال دموکرات 1.39 درصد ، قدرت حسن قلی اف از حزب جبهه خلق یکپارچه 3.04 درصد ، فرج قلی اف از حزب رستاخیز ملی 1.18 درصد، حافظ حاجی اف از سوی حزب مساوات معاصر1.5درصد ،رازی نورالله اف از سوی گروه ابتکار جبهه خلق 0.75 درصد، سردار جلال اوغلی از سوی حزب دموکرات 3.02و نیز زاهد اروج بعنوان نامزد مستقل3.11 درصد .
بر اساس قانون انتخابات جمهوری آذربایجان نتایج آرای کسب شده از سوی نامزدهای انتخاباتی یک روز بعد از برگزاری انتخابات ، توسط کمیسیون مرکزی انتخابات به دادگاه قانون اساسی این کشور ارایه می شو د و این دادگاه نیز ظرف 10 روز نتایج نهایی و پیروز انتخابات را اعلام می کند .
الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان نیز ، پس از اعلام نتایج در پیامی از مردم این کشور قدردانی کرد و گفت : مردم آذربایجان به ثبات ،امنیت و توسعه رای دادند و ما آذربایجان قوی تری خواهیم ساخت.
وی افزود: رفاه مردم همیشه در مرکز سیاست ما قرار دارد ، ما اکنون به اجرای پروژه های انرژی و حمل و نقل بزرگ در کشور و منطقه اورآسیا مشغول هستیم و مسیر توسعه را ادامه خواهیم داد.
الهام علی اف از سال 2003 در مسند قدرت است .

برچسب ها: الهام علی‌اف
نظرات بینندگان