کد خبر: ۴۰۲۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۰ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷

تماس تلفنی اردوغان و ترامپ با محوریت تحولات سوریه

خبرگزاری آناتولی ترکیه امروز (پنجشنبه) از تماس تلفنی رئیس جمهوری ترکیه با همتای آمریکایی خود با محوریت تحولات اخیر در سوریه خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تماس تلفنی اردوغان و ترامپ با محوریت تحولات سوریه

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود در تماسی تلفنی درباره اوضاع اخیر سوریه بحث و رایزنی کرد.

بعد از تهدیدات آمریکا مبنی بر حمله به سوریه، اما واشنگتن تاکنون هیچ تصمیم قطعی در این باره نگرفته است.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا این امکان وجود دارد که آمریکا مواضع ارتش سوریه و یا نیروهای روسی در این کشور را هدف قرار دهد، گفت: ما گزینه‌های بسیاری در اختیار داریم و تمامی این گزینه‌ها بر روی میز است، اما تاکنون هیچ تصمیم قطعی در این باره اتخاذ نشده است.

سندرز افزود: دونالد ترامپ علاوه بر حمله موشکی به سوریه گزینه‌های دیگری نیز در اختیار دارد.

این در حالی است که رئیس جمهوری امریکا هشدار داده که به سوریه حمله موشکی خواهد کرد و از روسیه خواسته که برای این حمله آماده باشد.

ترامپ در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: روسیه ما را تهدید می‌کند که هر موشکی به سوریه شلیک شود، نابود می‌کند. روسیه آماده موشک‌های ما باشد.

ترامپ بار دیگر سخنان توهین آمیزی را درخصوص بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به کار برد و از روسیه خواست تا از حمایت "شریکی که ملتش را با گاز سمی می‌کشد"، دست بردارد.

برچسب ها: سوریه
نظرات بینندگان