کد خبر: ۴۰۳۱۰۲
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۲۱ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷

کرملین:تماس تلفنی در برنامه پوتین با ترامپ قرار نداشت

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در مورد ادعای گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری روسیه و آمریکا اعلام کرد که در برنامه پوتین مذاکره تلفنی با ترامپ قرار نداشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب، دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه امروز در گفت وگو با خبرنگاران یادآورشد: گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری روسیه و آمریکا در مورد حمله احتمالی به سوریه برنامه ریزی نشده است. 
شبکه تلویزیونی روسی ار.ب.کا به نقل از پسکوف گفت: در برنامه کاری روزانه رئیس جمهوری روسیه گفت وگوی با ترامپ گنجانده نشده است. 
وی درباره حمله احتمالی آمریکا و متحدانش به سوریه و امکان گفت وگوی سران روسیه و ایالات متحده افزود: این موضوع بین مسکو و واشنگتن مطرح نشده است.
پسکوف یادآور شد که روسیه اظهارات مربوط به این موضوع از سوی مقام های آمریکایی را پیگیری می کند.«همچنان بر این باوریم که باید از اقداماتی که منجر به تشدید تنش در سوریه می شود اجتناب کرد.»
برخی رسانه های کشورمان امروز اعلام کردند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تلفنی گفت وگو کرده است.
رسانه های روسی، پایگاه خبری کاخ کرملین و وزارت امور خارجه روسیه تاکنون هیچ اشاره ای به گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری آمریکا و روسیه نکرده اند.

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان