arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۳۱۲۷
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۰۹ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۷
با رد بیانیه کمیته چهار جانبه عربی

قاسمی: برخی کشورهای منطقه دشمن مشترک امت اسلامی را فراموشی کرده اند

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امور خاجه با رد بیانیه کمیته چهار جانبه عربی از اینکه برخی کشورهای منطقه همچنان بر موضع دشمنی و استمرار حرکت باطل اصرار می ورزند و دشمن مشترک امت اسلامی را به فراموشی سپرده اند، ابراز تاسف کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

قاسمی: برخی کشورهای منطقه دشمن مشترک امت اسلامی را فراموشی کرده اند

بهرام قاسمی با رد صریح اتهامات وارده در بیانیه «هشتمین نشست کمیته وزارتی چهارجانبه عربی» که در حاشیه نشست های مقدماتی اجلاس سران اتحادیه عرب برگزار شد، این اتهامات را واهی، بی اساس، ناشی از توهم و توهین آمیز خواند.
سخنگوی وزارت امور خاجه با اشاره به مبنا قرار دادن رویکرد خصمانه و مخرب برخی افکار هدایت کننده و نادرست در این بیانیه، از اینکه برخی کشورها همچنان از سر ناآگاهی بر موضع دشمنی و استمرار حرکت اشتباه فرسایشی خود در مقابل جمهوری اسلامی ایران اصرار می ورزند و دشمن اصلی و مشترک امت اسلامی را به فراموشی سپرده اند، ابراز تأسف کرد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی تأکید کرد: تمام موارد مذکور در بیانیه کمیته چهارجانبه عربی که با حضور دبیرکل اتحادیه عرب برگزار شده است، دروغ، بی پایه و اساس و ادامه روندی است که متأسفانه منطقه را بیش از پیش از رسیدن به ثبات و آرامش دور می کند.
قاسمی ابراز امیدواری کرد که اجلاس سران اتحادیه عرب که قرار است طی چند روز آینده برگزار شود، بتواند در شناخت عوامل موثر و اصلی ثبات زا در منطقه به دور از استاندرادهای چند گانه به شناختی عمیق و دقیق از علل بحران های کنونی و با واقع بینی مبتنی بر تاریخ سیاسی منطقه در جهت همگرایی کشورهای عربی و اسلامی گام بردارد.

نظرات بینندگان