کد خبر: ۴۰۳۱۷۳
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۳ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۷

روسیه: رفتار زورگویانه آمریکا را نمی پذیریم / هیچ کشوری حق ندارد اینگونه با ما سخن بگوید

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: روسیه رفتار زورگویانه آمریکا با سایر کشورهای جهان و امر و نهی کردن از سوی واشنگتن را نمی پذیرد و هیچ کشوری حق ندارد اینگونه با ما سخن بگوید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روسیه: رفتار زورگویانه آمریکا را نمی پذیریم

«سرگئی ریابکوف» در گفت وگو با خبرگزاری تاس با بیان اینکه آمریکا فشار بر روسیه را افزایش داده است، یادآور شد: روسیه این رفتارها را تکبر سیاسی و سخن گفتن با دیگر کشورها از موضع زور قلمداد می کند.
معاون وزیر امور خارجه روسیه در ادامه آمریکا را از بکارگیری نیروی نظامی علیه سوریه برحذر داشت و از این کشور خواست تا مشخص شدن نتیجه تحقیقات بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه خویشتنداری کند.
وی اظهار داشت: متاسفانه شاهد لشکرکشی و انتقال نیروهای نظامی برخی کشورها به سمت سوریه هستیم.
ریابکوف با بیان اینکه بکارگیری احتمالی نیروی نظامی نقض قوانین بین المللی از جمله منشور سازمان ملل متحد خواهد بود، گفت: روسیه اصرار دارد کسانی که برای قدرت نمایی لحظه شماری می کنند، یک بار دیگر به قوانین بین الملل نگاهی بیندازند.
ریابکوف افزود: نخستین گام بین المللی در خصوص بحران اخیر، اعزام فوری کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی به شهر دوما در حومه دمشق است، خوشبختانه حرکت در این مسیر هر چند کند، آغاز شده است.
وی تصریح کرد: مسکو می داند که نادرستی ادعای آمریکا در مورد حمله شیمیایی به شهر دوما پس از تحقیقات کارشناسان، مشخص خواهد شد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان