کد خبر: ۴۰۳۲۰۵
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۸ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۷

سایپا برد و به رده دوم رسید / سقوط استقلال به رتبه چهارم

تیم فوتبال سایپا با برتری قاطع 3 بر صفر برابر مشکی پوشان مشهد 50 امتیازی شد و بالاتر از ذوب آهن و استقلال تهران در رده دوم جدول لیگ برتر ایستاد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سایپا با پیروزی قاطع برابر مشکی پوشان به رده دوم جدول صعود کرد

در ادامه دیدارهای هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور از ساعت 16 امروز 5 دیدار به طور همزمان و از ساعت 16 در شهرهای مختلف کشور برگزار شد.
در یکی از مهم ترین دیدارهای امروز تیم های مشکی پوشان مشهد و سایپا در ورزشگاه ثامن الائمه مشهد برابر یکدیگر قرار گرفتند. این دیدار در حالی برگزار می شد که شاگردان علی دایی کسب 3 امتیاز آن می توانستند تا رده دوم جدول صعود کنند.
امید خالدی در دقیقه 16 ،علی قلی زاده در دقیقه 39 و حسین کامیاب در دقیقه 91 گل های تیم سایپا را وارد دروازه مشکی پوشانی کردند که سقوطش به دسته پایین تر مسجل شده است.
شاگردان علی دایی که پیش از این دیدار 47 امتیاز از 27 بازی کسب کرده بودند، با استفاده از تساوی ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران، با کسب هر 3 امتیاز این دیدار خارج از خانه به رده دوم جدول صعود کردند.
حسین زیادی قضاوت این دیدار را برعهده داشت و بابک داوری و فرهاد مروجی کمک های وی بودند.

** تساوی بدون گل پیکان- استقلال خوزستان
همچنین از ساعت 16 امروز تیم فوتبال پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس میزبان استقلال خوزستان بود. این دیدار نیز در شرایطی برگزار می شد که تساوی تیم های استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان این فرصت را در اختیار شاگردان مجید جلالی قرار داده بود تا فاصله امتیازات خود را با دو تیم یاد شده کاهش دهند.
در نهایت این دیدار با تساوی بدون گل پایان یافت و هر دو تیم به کسب یک امتیاز از این دیدار قناعت کردند. پیکان تهران با این تساوی 45 امتیازی شد و در رده پنجم جدول رده بندی و پایین تر از استقلال، ذوب آهن و سایپا باقی ماند. استقلال خوزستان نیز 27 امتیازی شد و در رده چهاردهم جدول باقی ماند.
قضاوت این دیدار را وحید کاظمی برعهده داشت و محمدرضا ابوالفضلی و سعید علی نژادیان کمک داوران این دیدار بودند.

** شکست خانگی نفت برابر پدیده
تیم نفت که برای سقوط نکردن به دسته پایین تر در تلاش است نیز از ساعت 16 امروز در ورزشگاه تختی تهران برابر پدیده مشهد به میدان رفت.
این دیدار در حالی برگزار می شد که تیم نفت بدنبال کسب هر 3 امتیاز خانگی این دیدار بود تا ناکامی های هفته های اخیر خود را جبران کرده و شرایط خود را در جدول بهبود ببخشد.
از سوی دیگر پدیده مشهد نیز که در دو دیدار اخیر خود شکست خورده اند نیز برابر نفت پایین جدول امتیاز کسب کنند.
این دیدار در حالی که تا دقیقه 86 با تساوی بدون گل در جریان بود اما میلاد کمندانی در این دقیقه دروازه نفتی ها را گشود تا تیم پدیده 3 امتیاز حساس این دیدار خارج از خانه را به حساب خود واریز کند.
تیم پدیده با این پیروزی ارزشمند 29 امتیازی شد و مقداری خود را از انتهای جدول جدا کرده و در رده یازدهم قرار گرفت. تیم نفت اما همچنان با 24 امتیاز در رده پانزدهم باقی ماند.
قضاوت این دیدار را محمدحسین زاهدی فر برعهده داشت و رحیم شاهین و محمد راهی کمک های وی بودند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان