کد خبر: ۴۰۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۲۱ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۷

نوری المالکی: حمله به سوریه باعث درگیری منطقه ای و جهانی می شود

'نوری المالکی' معاون رئیس جمهوری عراق در واکنش به تهدیدات نظامی آمریکا علیه سوریه هشدار داد: هر گونه حمله به سوریه، باعث ایجاد درگیری منطقه ای و جهانی خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نوری المالکی: حمله به سوریه باعث درگیری منطقه ای و جهانی می شود

به گزارش انتخاب، المالکی عصر جمعه با صدور بیانیه مطبوعاتی نسبت به تهدید علیه منافع کشورهای عربی و اسلامی هشدار داد و گفت: ما خواهان گفتگو و راه حل های مسالمت آمیز سیاسی به عنوان تنها و موثرترین گزینه برای حل بحران سوریه هستیم. 


نخست وزیر سابق عراق افزود: پیش از این نیز نسبت به استفاده از سلاح برای حل بحران سوریه هشدار داده ایم و امروز دیگر ثابت شده است که استفاده از زور گزینه نامناسبی برای حل بحران است.


المالکی گفت: امروز در مورد تهدید به حمله نظامی علیه سوریه به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی در شهر دوما نیز بر همان موضع تاکید می کنیم.


وی افزود: ما نسبت به استفاده از زور خارج از چارچوب قوانین بین المللی که یک چالش آشکار علیه جامعه بین المللی و تهدیدی علیه صلح جهانی است هشدار می دهیم.


المالکی گفت: استفاده از زور به درگیری منطقه ای و جهانی می انجامد که کنترل آن بسیار سخت خواهد بود.


معاون رئیس جمهوری عراق گفت: این روشها برای منافع کشورهای جهان عربی و اسلامی که هنوز هم هزینه های سنگین مادی و بشری جنگ علیه گروه های تکفیری داعش و دیگر گروه های تروریستی را می پردازد، تهدید خطرناکی را رقم خواهد زد.


وی در ادامه گفت: ما خواهان گفتگو و راه حل های مسالمت آمیز به عنوان تنهاترین و موثرترین گزینه برای حل مشکلات و بحران ها هستیم زیرا این راهی تضمینی برای محافظت از جهان در برابر افزایش بحران ها در اثر استفاده از قدرت نظامی است

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان