arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۳۳۲۳
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۵ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷

عربستان و بحرین هم از حملات موشکی آمریکا به سوریه حمایت کردند

سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به بهانه حملات ادعایی شیمیایی در دومای سوریه، بامداد امروز شنبه به تعدادی از پایگاه های سوریه در اطراف دمشق و حمص حمله کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

دو وزارت خارجه عربستان و بحرین در بیانیه‌ای جداگانه از عملیات نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه سوریه حمایت کردند.

به گزارش انتخاب؛ وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه‎ای اعلام کرد که «ما از عملیات نظامی صورت گرفته علیه اهداف نظامی سوریه به طور کامل حمایت می‏‌کنیم.»

در ادامه بیانیه آمده است که حملات هوایی آمریکا و دو متحد غربی آن علیه پایگاه‎های سوریه در پاسخ به استفاده از حملات شیمیایی در دوما صورت گرفته است.

وزارت خارجه بحرین نیز در بیانیه ای اعلام کرد که از حملات نظامی علیه مواضع نظامی دولت سوریه حمایت می کند. این حملات برای توقف استفاده از حملات شیمایی ضرورت دارد.

سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به بهانه حملات ادعایی شیمیایی در دومای سوریه، بامداد امروز شنبه به تعدادی از پایگاه های سوریه در اطراف دمشق و حمص حمله کردند.

یک مقام ارشد وابسته به ائتلاف حامی دولت سوریه خبر داد که به دنبال هشدار اولیه روسیه، دمشق چند روز قبل مراکزی که بامداد روز شنبه توسط آمریکا و متحدانش هدف قرار گرفت را خالی کرده بود.

تلویزیون رسمی سوریه همچنین اعلام کرد که این «تجاوز سه گانه [آمریکا، انگلیس و فرانسه] نقض آشکار قانون بین‌الملل و نشان‌دهنده بی‌اعتنایی کشورهای متجاوز به قانون بین‌الملل است. سوریه با همان عزمی که با تروریسم مقابله کرد با این تجاوز سه‌جانبه نیز مقابله خواهد کرد. آمریکا و محور حامی تروریسم که مدعی حمایت قوانین بین‌الملل هستند، بار دیگر این قوانین را زیر پا گذاشتند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان