کد خبر: ۴۰۳۳۵۱
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۸ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷

سرلشکر باقری: تجاوز شتابزده غرب به سوریه ناشی از شکست قطعی تروریست‌ها است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: عدم توفیق نیروهای غربی در انجام این عملیات، باعث افزایش روحیه نیروهای ارتش و ملت سوریه گردیده و شرایط بسیار خوبی بر اوضاع سیاسی نظامی سوریه حکم‌فرماست و این اقدامات تجاوزکارانه هیچ‌گونه خللی در اراده محور مقاومت و نیروهای سوریه برای ادامه مبارزه با تروریسم و اخراج قطعی آنها از سوریه وارد نخواهد کرد و همچنان با همکاری مشترک روسیه و جمهوری اسلامی ایران در محور مقاومت با تروریست‌ها مقابله خواهند کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: جنایتکاران نه‌ تنها از حمله به سوریه نخواهند برد، بلکه ملت و دولت سوریه را در مقابل تهاجم دشمنان خارجی و داخلی خود متحد و منسجم‌تر خواهد کرد.

به گزارش انتخاب؛ سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پی تجاوز جنایتکارانه آمریکا و متحدانش به کشور سوریه عصر امروز(شنبه، 25 فروردین) در ارتباط تلفنی با سپهبد «علی ایوب» وزیر دفاع سوریه، ضمن محکوم کردن اقدام تجاوزکارانه ائتلاف غربی به تمامیت ارضی سوریه، از ایستادگی و مقاومت شجاعانه مردم و ارتش سوریه در مقابل متجاوزین تقدیر و تشکر کرد.

وی، تجاوز آشکار و شتابزده ائتلاف غربی که به بهانه واهی استفاده از سلاح شیمیایی صورت گرفته است را ناشی از عصبانیت متجاوزین و حامیان منطقه‌ای آنان از شکست قطعی تروریست‌ها و پیروزی‌های چشمگیر ملت و ارتش سوریه و متحدان او به‌خصوص در غوطه دانست.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تأکید کرد که جنایتکاران نه‌ تنها از این اقدام غیرقانونی و وحشیانه سودی نخواهند برد، بلکه ملت و دولت سوریه را در مقابل تهاجم دشمنان خارجی و داخلی خود متحد و منسجم‌تر خواهد کرد.

سرلشکر باقری با تأکید بر ادامه همدلی و حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشور سوریه افزود: ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته در کنار ملت و نیروهای مسلح سوریه، مبارزه خود با تروریست‌های جنایتکار را ادامه خواهد داد.

همچنین در ادامه، سپهبد «علی ایوب» وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش سوریه نیز، ضمن تشکر از تماس تلفنی سرلشکر باقری، با ارائه توضیحاتی در مورد چگونگی عملیات موشکی غرب علیه سوریه اعلام کرد که اقدام تجاوزکارانه ائتلاف غربی، خوشبختانه خسارت چندانی در بر نداشته و نیروهای ارتش سوریه با پدافند دقیق، تعداد قابل توجهی از موشک‌های متجاوزان را مورد هدف قرار دادند.

وی افزود: عدم توفیق نیروهای غربی در انجام این عملیات، باعث افزایش روحیه نیروهای ارتش و ملت سوریه گردیده و شرایط بسیار خوبی بر اوضاع سیاسی نظامی سوریه حکم‌فرماست و این اقدامات تجاوزکارانه هیچ‌گونه خللی در اراده محور مقاومت و نیروهای سوریه برای ادامه مبارزه با تروریسم و اخراج قطعی آنها از سوریه وارد نخواهد کرد و همچنان با همکاری مشترک روسیه و جمهوری اسلامی ایران در محور مقاومت با تروریست‌ها مقابله خواهند کرد.

نظرات بینندگان