کد خبر: ۴۰۳۳۵۹
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۹ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷

جهاد اسلامی فلسطین: آمریکا راس فتنه در جهان است

جنبش جهاد اسلامی فلسطین تجاوز آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را محکوم و اعلام کرد: آمریکا راس فتنه در جهان است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش خبرگزاری فلسطینی 'معا' ، جهاد اسلامی روز شنبه در بیانیه ای افزود: آمریکا با سیاست هایی که امنیت منطقه را هدف قرار می دهد، برای تداوم هرج و مرج در منطقه و ازبین بردن عوامل اتحاد و همبستگی آن و تقویت رژیم صهیونیستی تلاش می کند.
جهاد اسلامی فلسطین اضافه کرد: ما حمایت از این تجاوز خطرناک و اجازه برخی از کشورها به استفاده از حریم هوایی و زمینی آن ها برای این حمله را محکوم می کنیم. 
در این بیانیه آمده است که هدف اصلی این تجاوز، پشتیبانی بیشتر از رژیم صهیونیستی و تشویق سیاست های ظالمانه آن در حق ملت فلسطین و همه ملت های منطقه است.
جهاد اسلامی فلسطین با اعلام اینکه در مقابل تهدیدها و چالش های امنیتی در کنار همه ملت های عربی و اسلامی ایستاده است با سوریه و ملت آن اعلام همبستگی کرد.
آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه) دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار دادند که براساس گزارش سانا، تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه دنحه در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شد.
وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: در حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شده است.
سامانه های ضدهوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند.
خبرگزاری رسمی سوریه همچنین اعلام کرد: براثرحملات موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش (فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیرنظامی زخمی شدند.
به گزارش ایرنا، وزارت اطلاع رسانی سوریه از شهروندان خواست به ادعاهای رسانه هایی که عمدا و یا بدون اطلاع به بزرگ نمایی اهداف تجاوز آمریکا و متحدانش اقدام می کنند، توجه نکنند.
صدها نفر از شهروندان سوری در میدان اموی شهر دمشق در حمایت از دولت و ارتش سوریه تجمع کردند. زندگی در دمشق بعد از تجاوز آمریکا و هم پیمانانش عادی است.
رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده اند و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، برخی اهداف را در سوریه هدف حملات موشکی قرار دادند.
تروریست های سوری مدعی شده اند شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (18 فروردین ماه) هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و ‏در جریان آن 75 نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند‎. 
دولت سوریه داشتن هرگونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرده و سفیر روسیه در سازمان ملل متحد هم ‏استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانست.‎‏ 
به دنبال این حمله ادعایی شیمیایی، وزارت خارجه سوریه دعوت ‌نامه‌ای رسمی برای سازمان منع تسلیحات شیمیایی فرستاد و از این سازمان درخواست کرد تا تیم تحقیقاتی خود را به دوما بفرستد تا در آنجا درباره استفاده از سلاح شیمیایی تحقیق کنند. 
دمشق در پی توافقی که در سال 2014 صورت گرفت، تمامی تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تحویل داده است و تاکنون هیچ مدرکی دال بر نقض تعهدات دمشق ارائه نشده است

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان