arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۳۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۰۹ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۷

روسای جمهوری ترکیه و روسیه درباره سوریه تلفنی گفت و گو کردند

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه طی تماس تلفنی درباره حمله آمریکا، انگلستان و فرانسه علیه سوریه و آخرین تحولات مربوط به این رویداد گفت و گو کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روسای جمهوری ترکیه و روسیه درباره سوریه تلفنی گفت و گو کردند

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان در این گفت و گو با بیان این که ترکیه استفاده از سلاح شیمیایی را همواره به شدت محکوم کرده است، گفت: تنش موجود در منطقه نباید بیش از این تشدید شود.
بنا به اعلام خبرگزاری رسمی ترکیه، طرفین همچنین در این گفت و گو که شنبه شب انجام شد، ضمن تاکید بر عزم ترکیه و روسیه در انجام تلاش مشترک برای کاهش تنش و یافتن راه حل سیاسی در سوریه، در خصوص ادامه هماهنگی نزدیک برای حل مسائل دوجانبه و منطقه ای به توافق رسیدند.
به گزارش ایرنا، آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه) دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار دادند که بر اساس گزارش خبرگزاری سوریه(سانا)، تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه دنحه در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شد.
وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: در حمله بامداد امروز آمریکا، انگلیس و فرانسه، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شده است.
سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند.
خبرگزاری رسمی سوریه همچنین اعلام کرد حملات موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش ( فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیر نظامی زخمی شدند.
به گزارش ایرنا، وزارت اطلاع رسانی سوریه از شهروندان خواست به ادعای رسانه هایی که عمدا و یا بدون اطلاع به بزرگ نمایی اهداف تجاوز آمریکا و متحدانش اقدام می کنند، توجه نکنند.
صدها نفر از شهروندان سوری در میدان اموی شهر دمشق در حمایت از دولت و ارتش سوریه تجمع کردند.
زندگی در دمشق بعد از تجاوز آمریکا و هم پیمانانش عادی است.
رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده اند و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، برخی اهداف را در سوریه هدف حملات موشکی قرار دادند.

نظرات بینندگان