arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۳۴۶۸
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۳ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۷
بررسی واکنش های مجازی ترامپ در قبال سوریه؛

خط و نشان های توییتری رئیس جمهور آمریکا منطقی است یا هیجانی؟

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص حمله به سوریه طی روزهای پیش از حمله و پس از آن سخنان جنجالی پر شماری را مطرح کرد . اما علت این حضور مداوم در فضای مجازی چیست ؟
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص حمله به سوریه طی روزهای پیش از حمله و پس از آن سخنان جنجالی پر شماری را مطرح کرد . اما علت این حضور مداوم در فضای مجازی چیست ؟

به گزارش سرویس آی تی انتخاب، به نقل از ماشابل دونالد ترامپ در یک واکنش توئیتری در خصوص حمله به سوریه نوشت  "مأموریت انجام شده"تحسین بر انگیز است . 

خواندن همین یک توئیت و بررسی ادبیات او کافیست تا به سرعت به یاد بیاوریم رئیس جمهور آمریکا فردی خطرناک است. 
دونالد ترامپ اساسا فردی شکیبا نیست و این بی صبری و عدم ثبات را بارها در فضای مجازی ثابت کرده است .به اعتقاد بسیاری از اطرافیان ترامپ وی مثل بچه های نابالغ که حد و مرزها را نمی شناسند در فضای مجازی رفتار می کند و در نتیجه، اغلب واکنش هایی را نشان می دهد که شایسته یک مقام سیاسی نیست .

به نظر می رسد ترامپ اساسا درک نمی کند هر چه که به ذهنش می رسد را نباید در فضای مجازی نشر دهد و بهتر ، ان است که با مشاوران مطبوعاتی خود مشورت کند.

برای مثال ترامپ در روز شنبه در قالب یک پیغام توئیتری نوشت :شب گذشته حمله تمام عیاری صورت گرفت. از فرانسه و انگلیس برای خردورزی و قدرت ارتش خوبشان متشکرم. نمی‌شد نتیجه‌ای بهتر از این تصور کرد. ماموریت انجام شد!

این سخنان بی شباهت به سخنان رییس جمهور سابق ایالات متحده جورج دبلیو بوش، که در سال 2003 اعلامیه "مأموریت" را به رسمیت شناخت نیست . گرچه وی تا پایان جنگ های اصلی عراق بسیاری از سخنانش را تکذیب کرد. اما جالب است که ترامپ با توئیت های رگباری خود راه را برای تکذیب سخنان این روزهای خود نیز بسته است. 

درواقع اگرچه ترامپ سعی دارد با پوشش عملیات شیمیایی سوریه رفتار خود را توجیه کند اما درک نمی کند اطلاعات کلامی سطح پایینش باعث می شود سطح انتظارات از او بالا رود . برای مثال وقتی می نویسد : "ماموریت انجام شد" بسیاری تصور می کنند حمله دیگری در کار نخواهد بود. اما آیا این واقعا حقیقت دارد و یا ترامپ منظور خود را بد بیان کرده است ؟

جالب است که فعالیت های توئیتری ترامپ مورد نقد برخی زا نمایندگان اسبق سنا و اعضای پیشین کابینه بوش قرار گرفته اند . برای مثال یک عضو سابق ارتش بوش می گوید : من سال ها فعالانه در ارتش خدمت کردم، اما تفاوت بین بوش و ترامپ این است که بوش هرگز از کلمات به عنوان تاکتیک جنگی آن هم به غلط استفاده نمی کرد. 


نظرات بینندگان