arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۰۳۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۱ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۷

اسرائیل مرزهای نوار غزه و کرانه باختری را بست

ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای از محاصره کرانه باختری و نوار غزه و بسته شدن مرزهای این مناطق به مدت سه روز به بهانه 'اعیاد یهودیان' (عید پسح) خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رژیم صهیونیستی مرزهای نوار غزه و کرانه باختری را بست

به گزارش روز دوشنبه روزنامه 'الرای' چاپ اردن، رادیو سراسری رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از صبح امروز (دوشنبه) تا صبح پنجشنبه هیچ کس حق ورود یا خروج از شهر اشغالی 'قدس' و مناطق 1948 را ندارد.
بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی افزود که بر اساس احکام سیاسی و امنیتی ارتش این رژیم مقرر شد ، کرانه باختری و تمامی گذرگاه های مرزی نوار غزه از امروز بسته شود.
مقامات رژیم صهیونیستی همچنین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذرگاه تجاری 'کرم ابو سالم' در جنوب شرق نوار غزه را به دلیل اعیاد یهودی بسته اعلام کردند.
'رائد فتوح' رئیس 'کمیته هماهنگی ورود کالا به نوار غزه' در این ارتباط گفت: مقامات رژیم صهیونیستی رسما به اطلاع آنها رسانده اند که گذرگاه کرم ابو سالم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به روی ورود کالا و سوخت به نوار غزه بسته می باشد. این گذرگاه روزهای جمعه و شنبه به طور معمول بسته است.
فتوح افزود: قرار است طی این مدت مقداری سوخت وارد نوار غزه شود.
'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه هفتگی کابینه این رژیم ادعا کرد که کارشناسان شنبه گذشته یک تونل جدید که از نوار غزه تا فلسطین اشغالی امتداد دارد، کشف کرده اند.
ارتش رژیم صهیونیستی دیروز ادعا کرد که یک تونل مقاومت را در شرق شهرک 'جبالیا' در شمال نوار غزه منهدم کرده است.
پایگاه خبری صهیونیستی 'واللا' به نقل از 'رونین مانلیس' سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک تونل طولانی و با کیفیت توسط فرماندهی نظامیان جنوب ، نیروی هوایی و تیم تکنیکی اطلاعاتی کشف و منهدم شد.
'اویگدور لیبرمن' وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در خصوص تونل مذکور گفت که این تونل که توسط نظامیان منهدم شد، طولانی ترین وعمیق ترین تونلی می باشد که تاکنون کشف شده است.
به گزارش الرای، 'اشرف القدره' سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در درگیری دیروز نظامیان صهیونیست با راه پیمایان بازگشت در هفدهمین روز آن، سه فلسطینی زخمی شدند.
القدره افزود: یک فلسطینی در شرق جبالیا و دو تن دیگر در شرق غزه زخمی شدند.
در راهپیمایی های مسالمت آمیز 'بازگشت' در نوار غزه که از 10 فروردین شروع شده تا 25 اردیبهشت( 15 مه) ادامه دارد ، تاکنون بیش از 30 تن شهید و صدها تن دیگر بر اثر شلیک گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شده اند که حال بسیاری از آنها وخیم گزارش شده است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان